BATMAN'DA AŞILAMA BAŞLADI
Yukarı

BATMAN'DA AŞILAMA BAŞLADI

Batman İl Sağlık Müdürlüğü, Sağlık Bakanlığının tüm hastanelerde Covid-19 aşısı uygulaması genelgesi doğrultusunda aşılama çalışmalarına başladı.

BATMAN'DA AŞILAMA BAŞLADI
Bu içerik 2856 kez okundu.
Advert

Batman İl Sağlık Müdürlüğü, Sağlık Bakanlığının tüm hastanelerde Covid-19 aşısı uygulaması genelgesi doğrultusunda aşılama çalışmalarına başladı. Bu kapsamda Batman'da ilk aşıyı Eğitim ve Araştırması Hastanesi Başhekimi Süleyman Öden oldu.

Sağlık Bakanlığı'nın tüm hastanelerde Covid-19 aşısı uygulanması için tedbirlerin alınmasına yönelik genelgesi doğrultusunda, Batman İl Sağlık Müdürlüğü, Kamu ve Özel Hastaneler ile Toplum Sağlığı Merkezinde ve ilçe Devlet Hastanelerinde 'Aşı Uygulama Odası' oluşturulmuş ve aşı uygulamalarının yapılacağı hastanelerde tüm tedbirler alındı. Aşı odaları, aşı için gelenlerin diğer hastalarla temas etmemesi için polikliniklerden uzak bir noktada oluşturuldu. Aşı olanlara, aşının ardından herhangi bir olumsuz durumda müdahale edilmesi için aşı odalarının yanında müdahale odası da yapıldı. Hastalar birbiriyle temas etmeyecek şekilde gelip aşılarını olabilecekler. Yan etki ya da alerji durumunda müdahale etmek amacıyla aşı yapıldıktan sonra 30 dakikalık sürenin hastanede geçirilmesi öneriliyor. 

Aşı olmak isteyenler, e-nabız üzerinden veya AŞILA yazıp 2023’e SMS göndermeleri halinde aşı yapılmasına uygun olanlar MHRS üzerinden randevu alarak aşı yapabileceklerdir. Ancak bilindiği üzere aşılama ilk etap sağlık çalışanlarına ve 65 yaş üstü vatandaşlara yapılacak. 

Etiketler:
Sende Yorumla...