“EN İYİ HİZMETİ VERMEK BOYNUMUN BORCUDUR”
Yukarı

“EN İYİ HİZMETİ VERMEK BOYNUMUN BORCUDUR”

“EN İYİ HİZMETİ VERMEK BOYNUMUN BORCUDUR”
Bu içerik 1030 kez okundu.
Advert

Batman Gazetesi olarak ilimizdeki mahallerde vatandaşlarımızın sorun ve taleplerini mahalle muhtarlarıyla görüşerek gündeme taşıyamaya devam ediyoruz. Bu çalışmamız kapsamında bu haftaki röportajımızın konuğu Pazaryeri Mahallesi Muhtarı Hamdin Keskin…

Yaklaşık 20 bin nüfusu bulunan Pazaryeri Mahallesi’nde en büyük sorunun internet olduğuna değinin Muhtar Hamdin Keskin, “Kurumlarımızla koordineli bir şekilde mahallemize birçok proje kazandırdık. Şuan için iki inemli sorunumuz var . Biri Anadolu Lisesi bunu konuyu da sayın valimize ilettik olumlu baktı. İkinci sorun ise internet sorunu bu konuda yetkililerden duyarlılık bekliyoruz” dedi.

KENDİNİZDEN KISACA BAHSEDER MİSİNİZ?

Batman Oymataş köyü Sincan mezrasında dünyaya geldim. Evli 8 çocuk babasıyım. 3 dönemdir de Pazaryeri Mahallesi’nin muhtarlığını yapmaktayım.

NEDEN MUHTAR OLMAYI İSTEDİNİZ?

Mahalleme hizmet vermek için muhtar olmayı istedim. Mahallemi ve komşularımı çok seviyorum, eksik olmasınlar onlarda beni çok sever. Seçim döneminde adaylığımı açıklamadan önce çevremden olumlu tepkiler alınca, bende hiç düşünmeden aday oldum. Sürekli arkamda duran mahalle sakinleri ve aileme de ayrıca teşekkür ediyorum.

GÖREV ALANINIZ İÇERİSİNDE NE TÜR İŞLER VAR?

Muhtarın görevleri devlet ve halk arasında köprü kurmaktır. Bunun yanında gerekli belgelere onay vermek, mahalle sakinlerinin sıkıntılarını dinlemek, dar gelirli vatandaşlara hizmet etmek, mahallede gerek alt yapı ve gerekse fiziki şartların daha iyi olması için yetkili kurumlara gidip proje sunarak hayata geçirmek.

MAHALLENİZDEN KISACA BAHSEDER MİSİNİZ?

Pazaryeri mahallesi merkezi konumunda bir yerdir. Nüfusu yaklaşık 20 bine dayanıyor. Yaklaşık 8000 de seçmenimiz var. Mahallenin büyük bir bölümü esnaf, çiftçi veya ticaret ile uğraşan emekçilerimiz. Mahallemizde verem savaş dispanseri ve iki sağlık ocağı var. Hilal Mahallesi, Bağlar Mahallesi ve Beşevler Mahallesi sakinleri de sağlık ocağından faydalanıyor. İki ana okulumuz, Vakıfbank ilkokul ve İMKB ortaokulun yanı sıra, bir de özel mesleki lise bulunuyor.

MAHALLE SAKİNLERİYLE ARANIZ NASIL?

Mahalle sakinleriyle aram çok iyidir.  Seçim döneminde oyların yüzde doksanını aldım. Bana büyük destekleri var. Bende kendilerine daha iyi hizmet vermek için canla başla mücadele etmeye çalışıyorum. Mahallenin en eski sakinlerinden biriyim, muhtar seçildikten sonra hiç şımarmadan işimi ilk günkü aşkla yapıyorum, onların bir evladı gibiyim. Telefonum 24 saat açık. İnanın tatile bile çıkmaya zamanım olmuyor. Bundan şikâyetçi değilim. Bana bu görevi layık gören mahalle sakinlerine en iyi hizmeti vermek boynumun borcudur.

MUHTAR SEÇİLMEDEN ÖNCE HEDEFLERİNİZ NELERDİ VE HANGİLERİNİ HAYATA GEÇİRMEYİ BAŞARDINIZ?

Muhtar seçilmeden önce mahallenin eksiklerini biliyordum. Şu an mahallemizde hizmet veren 23 nolu ve 2 nolu sağlık ocaklarını mahalleye kazandırdık. Elektrik ve aydınlatmanın yanı sıra, doğalgazı mahalleye getiren ilk üç mahalleden biriyiz. Bunu yanında mahallemizde bulunan ilçe otogarının daha erken hizmet vermesi için gayret gösterdim. Mahallemizde bulunan Vakıfbank ilköğretim okuluna ek bina kazandırdık. Ayrıca İMKB ortaokuluna ek bina yapılması için geçen hafta Milli Eğitim Müdürüyle görüştüm. Ek binayı programa alacaklarını söyledi. Mahallemize modern bir otogar kazandıran emeği geçen herkese de ayrıca teşekkür ediyorum. Mahallemizin altı farklı noktasında çocuk oyun gurubu ve ailelerin oturabileceği banklar kazandırdık. İlçe otogarının hemen yanında bulunan Zehra Cami küçük ve eskiydi. Belediyenin desteğiyle camiyi yıkıp yerine daha büyük bir cami ve taziye evi için proje yaptık. Cami şu an yapım aşamasında, şimdiye kadar yaklaşık 1 Milyon TL kadar para harcandı. Mimar ve mühendislerin söylediklerine göre, Camii ve taziye evinin bitmesi durumunda yaklaşık 7 Milyon TL’ye mal olacak. Hayırsever vatandaşların katkısıyla caminin kaba inşaatının yaklaşık üçte ikisi bitmiş durumda.

MAHALLEDE CORONA SÜRECİ NASIL GEÇİYOR?

Dünyada ve ülkemizde Covid-19 salgınında mahallemiz, virüsün yayılmaması için son derece duyarlı davrandı. Maske mesafe ve hijyen kurallarına dikkat ettiler. Bizde elimizden geleni yaparak sürekli telkinlerde bulunduk. Ayrıca bu süreçte, hayatımızı borçlu olduğumuz aylardır canla başla çalışan sağlık çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Hepsinin kıymetini bu dönemde çok daha iyi anladık. Umarım en kısa bu hastalık biter, hem onlar hem de özellikle evine ekmek götüren vatandaşlarımız rahat bir nefes alır. Tabi her şeyin başı sağlık, vatandaşlarımızdan ricamız sağlık çalışanlarımıza yardımcı olmalarıdır.

MAHALLE SAKİNLERİ DAHA ÇOK HANGİ ŞİKÂYETLER İÇİN YANINIZA GELİYOR?

En büyük eksikliğimiz bir Anadolu Lisesinin olmaması ve son birkaç aydır mahallenin birçok noktasında internet sıkıntısının bulunması. Mahalle sakinleri bu iki ana sorun için yanımıza gelmektedir. Yapılan mahalle toplantısında Sayın Valimiz Hulusi Şahin’e lise için taleplerimizi ilettik, vali bey de olumlu baktı. Yeni ilçe otogarının yanında belediyeye ait 17 dönümlük bir arsa var, lise için burası uygun. Sayın valimiz ve milli eğitim müdürlüğünden ricamız bir an önce mahalleye lisenin kazandırılmasıdır. İkinci sorun ise, pandemi sürecinde okulların tatil edilmesi ve derslerin evden işlenmeye başlaması ile birlikte, internet eksikliğini net bir şekilde hissettik. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de, salgın hastalığın olduğu ve okulların tatil edilmesiyle birlikte öğrencilerimiz eğitimlerine online olarak evlerinde devam ediyor. Ancak mahalledeki öğrencilerimiz, internet erişiminin zayıf olmasından dolayı derslerini sağlıklı bir şekilde yapamıyorlar. Bu konuda yetkililere müracaat ettik ama herhangi bir sonuç alamadık. Özellikle çocuklarımızın derslerinden geri kalmamaları için bu sorunumuzun bir an evvel çözülmesini talep ediyoruz.

RESMİ KURUMLARDA HERHANGİ BİR SIKINTI YAŞIYOR MUSUNUZ?

Gittiğimiz birçok kurumda sıkıntı yaşamıyoruz, ama yapılan hizmetlerin denetlenip hızlandırılmasını da istiyoruz. Örneğin TEDAŞ ve SİBADAŞ mahallede yapılan alt yapı çalışmalarında sökülen birçok kaldırım taşları tamamen bitmiş değil. Belediyeden ricamız, kaldırım taşlarının yapımı konusunda bir hızlandırma bekliyoruz.  Şuan en çok bu konuda şikâyetler alıyoruz diyebilirim. Bunun dışında gelişen durumlarda kurumlarda görüştüğümüz sağ olsunlar çözüm odaklı çalışıyorlar.

SON OLARAK NELER SÖYLEMEK İSTERSİNİZ?

Yukarıda belirttiğim gibi mahallemizde kaldırımların onarılması alt yapı ve internet sıkıntısının bir an evvel çözüme kavuşmasını yetkililerden rica ediyorum. Ayrıca mahallemizde numarataj sıkıntısı var. Mahalle sakinlerine gelen birçok resmi evrak adrese dayalı olarak geliyor. Ancak numarataj sıkıntısı olduğu için belgelerin birçoğu muhtarlığa bırakılıyor ve bu evrakları mahalle sakinlerine ulaştırıyoruz. Acil işleri olanlar için bu durum bizi de vatandaşları da ciddi anlamda sıkıntıya sokuyor. Ancak edindiğimiz son bilgiye göre belediye ekipleri numarataj yenilemelerine başlamışlar, ümit ediyoruz ki bu ciddi sorun en kısa zamanda ortadan kalkar.  Son olarak muhtar olarak mahallemizi tanıtmak, sorun ve taleplerini anlatmak için bize değer vererek sayfalarına taşıyan Batman Gazetesi ailesine teşekkürlerimi iletiyorum.

Etiketler:
Sende Yorumla...