ELİF SAĞLIĞINA KAVUŞACAK!
Yukarı

ELİF SAĞLIĞINA KAVUŞACAK!

“Hasta annenin feryadı" ses getirdi.

ELİF SAĞLIĞINA KAVUŞACAK!
Bu içerik 2744 kez okundu.

Geçtiğimiz Cumartesi günü gazetemiz internet sitesi ve sosyal medya hesaplarımızdan servis ettiğimiz “Hasta annenin feryadı. Ölürsem çocuklarım perişan olacak” başlıklı haberimize dünyanın dört bir yanından destek yağdı.

50 BİN TL’NİN ÜZERİNDE PARA BİRİKTİ

11 yaşından beri paratiroit hastalığıyla mücadele eden 3 çocuk annesi Elif Gültekin (27) için İstanbul’daki Yeditepe Üniversitesinde nakil olma umudu doğmuştu. Ancak tiroit bezi nakli için ihtiyaç duyduğu 20 bin TL ve masraflarını karşılayacak durumu olmadığını belirten Gültekin için gazetemiz harekete geçmiş ve Elif’in sesini dünyanın dört bir yanına duyurmuştu. Haberimizin ardından Gültekin ailesiyle iletişime geçen hayırseverler, Elif için bağışta bulunmaya başladılar. Cumartesi gününden beri telefonunun susmadığını belirten Elif Gültekin, “Haberin ardından dünyanın her yerinde telefonlar aldım. Vatandaşlar banka hesabıma bağışta bulundular. Şuan 50 bin TL’nin üzerinde para birikti. Bizim nakil ve masraflarımız için 30 bin TL’nin yeterli olacağını düşünüyoruz. Bir ihtimal ilk naklin uyuşmama durumu var, bu nedenle vatandaşlar bana ikinci nakil için bile bağışta bulundular. Önceki gün itibariyle arayanlara yeterli miktarın toplandığını, ikinci nakil ihtimaline karşı numaralarını kaydettiğimi belirttim.”

“YARDIM EDEN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Habere çıkana kadar büyük bir umutsuzluk içerisinde olduğunu belirten Gültekin, “Vatandaşların gösterdiği duyarlılık karşısında çok duygulandım. Ben 20 bin TL’yi nasıl bulacağımı düşünürken, şuan iki katından fazla para birikti. Yardım gönderen herkesten Allah razı olsun. 2 Şubatta nakil için İstanbul’a gideceğim ve inşallah güzel haberlerle döneceğim.”

“ARTAN PARAYI BAĞIŞLAMAYI DÜŞÜNÜYORUM”

İlk nakilden umutlu olduğunu belirten Elif Gültekin, örnek bir davranışa da imza atacak. Sağlığına kavuştuktan sonra artan parayı bağışlamayı düşündüğünü belirten Gültekin, “İlk nakil başarılı olursa biriken para fazla kalacak. Bu durumda da sağlığıma kavuştuktan sonra sesimi duyuran Batman Gazetesi yetkilileriyle görüşerek, artan miktarı kendilerinin tespit ettiği ailelere gıda ve ihtiyaçları için bağışlamayı düşünüyorum. Kendilerinin ve destek veren vatandaşların sayesinde nakil olabileceğim. İnsanların bu ilgisine ne kadar teşekkür etsem azdır. Ancak en azından böyle bir şey yaparak kendilerine bir vefa örneği sergilemek istiyorum” dedi.

Etiketler: Elif Gültekin hasta kadın elif için yardım
Sende Yorumla...