Kabak Ziraat Bankası’nın başına patladı!
Yukarı

Kabak Ziraat Bankası’nın başına patladı!

Kabak Ziraat Bankası’nın başına patladı!
Bu içerik 7473 kez okundu.

ATM ağlarını birleştiren 6 banka ve PTT birlikte ülkemizde “Türkiye ATM Merkezi (TAM)” süreci başladı. Vatandaşlar, artık birleşen ve anlaşma yapan özel bankalardaki paralarını TAM aracılığıyla çekebilecekler. Ancak gelin görün ki, Ziraat Bankası dışında ATM’lerde para bulmak bir hayli zor.

PTT VE 6 BANKA BİRLEŞTİ

Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, PTT, Ziraat Katılım, Vakıf Katılım ve Emlak Katılım Bankası ATM ağlarındaki güçlerini birleştirdi. Bundan böyle vatandaşlar, bu bankalara ait ATM’lerden komisyonsuz nakit para çekebilecek ve yakın zamanda da tüm Türkiye’de bu ATM’lere TAM (Türkiye ATM Merkezi) adı verilecek. Ancak şimdiden ATM’lerde TAM sistemi devreye girdi ve vatandaşlar dilediği noktadan komisyonsuz para çekebiliyor. Ancak, özellikle son günlerde ilimizdeki Ziraat Bankası’na ait ATM’lerdeki yoğunluk vatandaştan tepki çekerken, sorunun kaynağı belli oldu.  

ZİRAAT DIŞINDA ATMLERİNE SIK PARA KOYAN YOK!

Konu hakkında yaptığımız araştırmada ATM’leri sıklıkla kullanan vatandaşların ifadelerine göre, “Bankalar ve PTT’nin birleşme kararının ardından sadece Ziraat Bankası ATM’lerinde nakit para çekebiliyoruz. PTT ATM’lerinde günlerdir para yok, neredeyse işlevsiz bir hal almaya başladılar. Ziraat Bankası ise bu konuda hassasiyet gösteren tek banka, ancak hepimizin tercihi burası olunca, burada da haliyle sıkıntılar yaşanıyor” dediler.  İsmini vermek isteyemeyen bir sağlık personeli de, “Normal şartlarda maaşımızı özel bir bankadan alıyoruz. Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesi önündeki ATM’lerinde doğru-dürüst para bulamıyoruz. Birçok hastane personeli de maaşını Ziraat’a aktarıp oradan çekim yapıyor ve haliyle buradaki parada kısa sürede bitiyor, bizde bu sefer şehir merkezindeki Ziraat ATM’lerine gelip işlem yapıyoruz” dedi. PTT başta olmak üzere bu oluşuma giren ve promosyon anlaşması yapan banka yetkililerine seslenen vatandaşlar, bir an önce bu olumsuz durumun düzeltmesini istedi.

Etiketler:
Sende Yorumla...