Batman ‘Orta Risk’li
Yukarı

Batman ‘Orta Risk’li

Batman'da vaka sayısı 100 binde 12 olunca Batman orta risk grubunda yer aldı.

Batman ‘Orta Risk’li
Bu içerik 2231 kez okundu.

Yüzbinde 11-35 arasında vaka olan iller ‘Orta Risk’ grubuna alındı. Batman bu grupta yer alırken normalleşme süreci için vaka sayısı ve aşı hızı baz alınıyor. 

İL PANDEMİ KURULLARI BELİRLEYECEK

Orta düzey risk grubunda yer alan illerde ise haftalık vaka sayılarına göre il pandemi kurulları tarafından alınan kararlar doğrultusunda farklı uygulamalara gidilebilecek ve kontrollü açılışın uygulanacağı alanlar değişiklik gösterebilecek. Yüksek risk grubunda yer alan illerde ise normalleşme için vaka sayılarının düşmesi beklenecek.

RESTORANLAR İÇİN 7 NORMALLEŞME ŞARTIT

Türk Standartları Enstitüsü, normalleşme sürecine geçildiğinde restoranlarda alınacak önlemleri belirledi.İşte o önlemler; ‘Müşterilere Hayat Eve Sığar (HES) kodu sorulacak. Müşterilerin ateşleri ölçülecek. Kişi sayısına göre müşteri kabul edilecek. Restoranlarda masalar sosyal mesafeye uygun şekilde hazırlanacak. Çatal, kaşık ve bıçaklar paketli şekilde masaya koyulacak. Maske, mesafe, temizlik kurallarına dikkat edilecek. Her masada hijyen ürünleri olacak. Masalar her müşteriden sonra temizlenecek. Şartları sağlayan kuruluşlar, TSE COVID-19 Güvenli İşletme Belgesi almaya hak kazanacak. Belgenin geçerlilik süresi bir yıl olacak’

Etiketler: Batman batman vaka sayısı
Sende Yorumla...