KADINLARIN KURS İZDİHAMI!
Yukarı

KADINLARIN KURS İZDİHAMI!

7 adet kursa katılım sağlamak amacıyla kadınlar sabahın erken saatlerinde Batman Kadın ve Aile Destek Merkezi önünde uzun kuyruklar oluştu.

KADINLARIN KURS İZDİHAMI!
Bu içerik 1592 kez okundu.

Batman Belediyesi, Türkiye İş Kurumu Batman Şubesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokol gereği 7 adet kursa katılım sağlamak amacıyla kadınlar sabahın erken saatlerinde Batman Kadın ve Aile Destek Merkezi önünde uzun kuyruklar oluştu. Yetkililer kurslara katılım isteği yoğun olunca kurslara katılmak isteyenler mülakata tabi tutarken, mülakata girmek için kadınlar sabahın erken saatlerde uzun kuyruklar oluşturdu. Protokol gereği,  Pasta Yapım ve Sunumu, El Sanatları, Tığ ve Şiş Örgücülüğü, Kadın Giyim Modelist Yardımcılığı, Çocuk Bakım elemanı, Yöresel Bez Dokumacılığı ile Bahçecilik-Bahçıvan konularında ücretsiz eğitim verilip, eğitimlerini başarıyla tamamlayan kursiyerlere de sertifika verilecek .Kurslara katılım fazla olunca mülakata katılmak için  saat 10.00’da  Belediye Kadın ve Aile Destek Biriminde uzun kuyruklar meydana geldi.

GÜNLÜK 33 TL

Her bir kurs için 15 öğrencinin alınacağını duyuran yetkililer, kursiyerlerin okur yazar olması, herhangi bir işte çalışmamış olması gerektiği belirtildi. Bayındır, Kültür ve Petrolkent Mahallelerinde alınan ön başvuruların ardından kriterleri uygun olanlara günlük 33 ila 35 TL arasında İş-Kur tarafından ücret verilecek. Hafta için her gün verilecek eğitimlerde kurslara devamlılığın zorunlu olduğunu belirten yetkililer, her gün 8 saat boyunca teorik ve pratik eğitim verileceğini ifade ederek kursa katılan katılımcıların sigortalarının da İş Kur tarafından yatırılacağı bilgisine yer verdi.

Etiketler: batman belediye işkur kadınlar kurs Batman Kadın ve Aile Destek Merkezi
Sende Yorumla...