Batman'a Büyük Bir İtfaiye Merkezi Kurulacak
Yukarı

Batman'a Büyük Bir İtfaiye Merkezi Kurulacak

Batman’a bir proje daha; Büyük bir itfaiye merkezi kurulacak

Batman'a Büyük Bir İtfaiye Merkezi Kurulacak
Bu içerik 868 kez okundu.

Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Hulusi Şahin, “Bugünlerde itfaiye teşkilatımızın en büyük ihtiyacı olan büyük bir itfaiye merkezi konusunda da büyük bir adım atıyoruz” dedi. Şahin ayrıca, deprem ve doğal afetler ile su altı arama kurtarma ekipmanı ve ekibinin de kurulacağı müjdesini verdi. Batman Belediyesi, 5-6 yaş grubundaki çocukların katılımıyla 'İtfaiye Aracı Maketi Tasarım Yarışması' düzenledi.  Çocuk- Baba/Anne iletişimini güçlendirmek amacıyla yapılan tasarım yarışmasında dereceye giren çocukların ödülleri Vali ve Belediye Başkan Vekili Hulusi Şahin tarafından takdim edildi. Tasarım yarışması projesi, pandemi sürecinde eğitimi aksayan 5-6 yaş grubundaki çocukların el becerilerini geliştirebilmesi, hayal kurabilmeleri ve bu hayallerini tasarlayabilmelerine yardımcı olmak,   yangın ve yangın ihbar hattı konusunda çocukların bilinçlendirilmesi ve çocuk- baba/anne iletişiminin güçlendirilmesi amacıyla hayata geçirildi.

BATMAN ARAÇ VE GEREÇ BAKIMINDAN GÜÇLNECEK

Her türlü materyal ve atık malzeme kullanımının ve her türlü büyüklükte tasarlanabilmesinin serbest olduğu   İtfaiye Aracı Maketi Tasarım Yarışmasında,  tasarımın özgün olması, kullanılabilir gerçek bir itfaiye aracına ilham olabilmesi, estetik olması, detayların gerçek bir itfaiye aracı için kullanışlı olması ve atık malzemeden faydalanma kriterleri baz alındı. Kısa bir zamanda Batman’ın yeni bir itfaiye merkezine kavuşacağını müjdeleyen Şahin, “ Bugünlerde itfaiye teşkilatımızın en büyük ihtiyacı olan büyük bir itfaiye merkezi konusunda da büyük bir adım atıyoruz. Kısa bir zaman içerisinde yeni, modern bir itfaiye binasıyla inşallah Batman’ı buluşturacağız. Böylece Batman ili hem araç gereç hem donanım yönünden hem de personel yönünden, yangın vb.  kazalara hazırlıklı ve hızlı müdahale edebilen bir teşkilata kavuşmuş olacak.

SU ALTI EKİBİ DE KURULUYOR

Su altında arama kurtarma yapan bir ekip oluşturduklarına da değinen Vali Şahin, “ Bunun araç- gereç ve eğitimlerini de tamamladık. Şimdiyse deprem vb. durumlarda enkaz altında arama ve kurtarma yapabilecek bir ekibi de oluşturma süreci devam ediyor. Böylece sadece Türkiye’de değil, dünyanın her yerinde olabilecek bir deprem durumunda gönderebileceğimiz ve arama- kurtarma yapabilecek hazır bir ekibi de Batman Belediyesi olarak oluşturuyoruz” dedi.  Öte yandan İtfaiye aracı maketi tasarımları yarışmasında ilk 20’ye girenlere verilen ödüller şu şekilde oluştu: 1’nci gelen öğrenci Ali Şahin’e tablet   + bisiklet + 4 GB internet + sertifika, 2’nci gelen öğrenci Yusuf Ali’ye tablet   + 4 GB internet + sertifika ve yarışmada 3’üncü olan Ahmet Efe isimli öğrenci de bisiklet + 4 GB internet + sertifika ile ödüllendirilirken, dereceye giren diğer tüm öğrenciler de 4GB internet + sertifika ile ödüllendirildi.

Etiketler: batman valisi belediye batman itfaiye
Sende Yorumla...