GERGİN KARŞILAŞMA!
Yukarı

GERGİN KARŞILAŞMA!

GERGİN KARŞILAŞMA!
Bu içerik 3609 kez okundu.

Ligin 22. haftasında Batman’da düşme potasındaki Cizrespor’u konuk eden Petrolspor müsabakadan 1-1’lik eşitlikle ayrıldı. Doksan dakika tansiyonun hiç düşmediği müsabaka sonunda ise saha içerisinde futbolcular, tribünde de taraftarlar arasında arbede yaşandı.

MAÇ GOLLERLE BAŞLADI

Küme düşme potasına girmek istemeyen Petrolspor, sahasında küme düşme potasından kurtulmak isteyen Cizrespor’u ağırladı. İki takımda oyuna tutuk başlarken temsilcimiz, 14. dakikada Onur Alkan’ın yaklaşık 30 metreden attığı jeneriklik golüyle 1-0 geçti. Stadyumu bayram yerine çeviren bu golün etkisi devam ederken, Cizrespor 22. dakikada Petrolspor savunmasının yaptığı büyük hatayı affetmeyerek skoru eşitledi. Erken gelen gollerin ardından beraberliğe razı bir oyun sergileyen Cizrespor ve gol yollarında etkisi kalan Petrolspor, ilk devrede soyunma odasına 1-1’lik eşitlikle gitti.

İKİNCİ DEVRE İKİ KIRMIZI KART ÇIKTI

Müsabakanın ikinci devresinde de istenileni bir türlü veremeyen Petrolspor, tehlike bölgesinde etkisiz kaldı. Müsabaka orta alan mücadelesinde devam ederken 69. dakikada Cizrespor’lu Emrah Çalışlar’ın gördü kırmızı kart Petrolspor’a yeni bir umut olurken, temsilcimiz zayıf rakibine bir türlü üstünlük sağlayamadı. Karşılaşmanın son beş dakikasına girilirken Petrolspor’un forvet oyuncusu Nezir Özer, küfür ettiği iddiasıyla oyundan ihraç edildi. Oyuna yeni bir denge getiren bu kararın ardından kalan dakikalarda taraflar gol bulamayınca maç 1-1’lik beraberlikle sonuçlandı.

MAÇ BİTTİ STADYUM KARIŞTI

Doksan dakika bir an olsun tansiyonun düşmediği karşılaşmanın bitiş düdüğüyle birlikte istenmeyen görüntüler yaşandı. Cizresporlu bazı futbolcuların uygunsuz hareketler yapması sonucu, saha içerisinde futbolcular arasında arbede yaşandı. Bu gerilim tribünde yer alan az sayıdaki Cizrespor – Petrolspor taraftarları ayyuka çıktı. Büyük bir arbedenin yaşandığı saha içerisinde ve tribünde, tarafları sakinleştirmek hiçte kolay olmadı. Dakikalarca sürenin arbedenin ardından futbolcular soyunma odalarına alındı. Emniyet güçleri de Cizrespor taraftarlarını içeride tutup, Petrolsporlu taraftarları stadyumun dışına çıkardı. Ayrıca saha içerisinde bulunan Cizresporlu bazı yöneticiler, basın mensuplarının çekim yapmalarını engellemeye çalışarak tansiyonu daha yükseltti.  

Etiketler: BATMAN PETROLSPOR CİZRESPOR GERGİN KARŞILAŞMA FUTBOL
Sende Yorumla...