KURADAN AKBAŞ ÇIKTI!
Yukarı

KURADAN AKBAŞ ÇIKTI!

KURADAN AKBAŞ ÇIKTI!
Bu içerik 4585 kez okundu.

Batman İl Genel Meclis Başkanlığı seçimi yapıldı. 11 AK Parti, 11 HDP’li İl Genel Meclis üyesinden oluşan Batman İl Genel Meclisinde HDP ve AK Parti’den birer aday yarıştı.

AK Parti grubundan Abdulvahap Akbaş tekrar aday olurken HDP grubundan ise Semra Güneş aday oldu. Yapılan ilk tur gizli oylamada 11'er oy alan adaylar için yapılan ikinci tur oylamada da eşitlik bozulmayınca yasa gereği kura çekimine gidildi. İl Genel Meclisi'nde gerçekleştirilen kura çekiminin ardından Abdulvahap Akbaş tekrar İl Genel Meclis Başkanı olarak seçildi.

Başkan seçiminin ardından 1. ve 2. başkan vekilliği seçimlerinde de kura çekimine gidildi. 1. Başkan vekilliğine AK Parti grubundan İsmet Çelik, 2. başkan vekilliğine de AK Parti grubundan Hüseyin Yılmaz seçildi. İl Genel Meclis Başkanlığı asil katip üyeliklerine HDP gururundan İhsan Direk, AK Parti grubundan Ömer Güzel 22'şer oy ile seçilirken yedek katip üyeliklerine ise HDP grubundan Mehmet Metin Yıldız ve AK parti grubundan İzzettin Taş da 22'şer oy ile seçildi. Encümen üyelikleri için yapılan seçimlerde; HDP grubundan Ayhan Akın, AK Parti grubundan ise Kudbeddin Aslan ve Nezir Sonğur seçildi.

Etiketler: batman il genel meclisi vahap akbaş batman encümen
Sende Yorumla...