3’Ü BİR YERDE!
Yukarı

3’Ü BİR YERDE!

Antalya yapılan Balkan Şampiyonasına damga vuran Batmanlı atletlere, “teşekkür altını” takıldı.

3’Ü BİR YERDE!
Bu içerik 637 kez okundu.

Batman Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk, Antalya Konyaaltı sahilinde 6 ülkeden sporcuların katılımıyla yapılan 20. Balkan Yürüyüş Şampiyonası'nda dereceye giren Batmanlı Milli Sporcularına çeyrek altın taktı, antrenörlerine de eşofman takımı hediye etti.

“KURUM OLARAK HER ZAMAN YANINIZDAYIZ”

Gençlerle gurur duyduklarını belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk, spordaki başarılarının aynısını eğitimlerinde de göstermeleri tavsiyelerinde bulundu. İl Müdürü Özperk; “Sizlerle ne kadar gurur duysak azdır. Bizde bu önemli başarınızı küçük bir hediye ile taçlandırmak istedik. Sporda, eğitimde ve hayatınızın her alanında her zaman en iyisini yapmaya çalışan. Elde ettiğiniz başarılarınıza yenilerini ekleyeceğinize eminim. Çünkü sizler yeni nesil gençlere örnek olacaksınız. Kurum olarak her zaman yanınızdayız. Emeği geçenleri kutlarım.” diye konuştu.

AVRUPA VE DÜNYA BARAJINI GERİDE BIRAKTILAR

Antalya’da yapılan Balkan Yürüyüş Şampiyonasında U18 Yıldız Erkekler kategorisinde Hayrettin Yıldız, 44.50 Avrupa Barajını 43.43’lük dereceyle geçerek Balkan Şampiyonu oldu. U20 Kadınlar kategorisinde Şükran Ayaz 52.00 olan Avrupa Barajına 52.35’lik derece yakınlaşarak üçüncü oldu. U20 Genç Erkekler kategorisinde Mazlum Demir ise 43.40 olan Avrupa Barajını 43.13 ile geçerek hem Dünya, hem de Avrupa Barajını geçip, ikinci olmayı başardı. 

MİLLİ SPORCULARIMIZ, ESTONYA VE İTALYA’DA YARIŞACAK

Yapılan ziyaretten dolayı mutlu olduklarını belirten Atletizm İl Temsilcisi Ufuk Başkut, derece yapan sporcuların önümüzdeki aylarda Avrupa’nın farklı ülkelerinde Milli Takımı ve Batman’ı temsil edeceklerini söyledi. Başkut; “Sporcularımız adına bu güzel jestinden dolayı Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Sayın Mehmet Şafi Özperk’e teşekkür ederim. 45 gün boyunca  Sadullah Ergün ve Ramazan Taymur hocamızın büyük destek ve gayretleriyle derece yapan sporcularımızdan Mazlum Demir ve Şükran Ayaz 18 Temmuz 2021 tarihinde Avrupa Yürüyüş Şampiyonasına katılmak üzere Estonya’ya gidecekler. Hayretin Yıldız ise 26-27 Ağustos 2021 tarihinde İtalya’da yapılacak olan Avrupa U18 Şampiyonasına katılım sağlayacak. Üç sporcumuz da Milli Takım formasıyla ilimizi ve ülkemizi gururla temsil edecek” dedi. (Murat Ezgin)

Etiketler:
Sende Yorumla...