İFLAS ÇANLARI ÇALIYOR!
Yukarı

İFLAS ÇANLARI ÇALIYOR!

Batman Valisinden korona virüs salgını ile ilgili önemli açıklama...

İFLAS ÇANLARI ÇALIYOR!
Bu içerik 2911 kez okundu.

‘Mahalle Buluşmaları’ etkinlikleri kapsamında Kardelen (Emekli TOKİ) Mahallesindeki vatandaşların talep ve sorunlarını dinleyen Vali ve Belediye Başkan Vekili Hulusi Şahin, korona virüs salgının da ciddi bir tehlikeye doğru gidildiğini belirterek “insanların aymazlığı esnafları çok ciddi anlamda zora sokuyor, iflasa doğru götürüyor” dedi.  Vatandaşları tek tek dinleyip not eden Vali Şahin, sorunların özümü için gayret sarf edeceklerini belirtti.   Emekli TOKİ’nin  diğer bölgelerine nazaran tarımsal anlamda çok önemli bir yer olmadığını ve bu bölgeye yapılaşmanın gelmesinin istenilen bir durum olduğunu belirten Vali Şahin “burası hızlıca büyüyor ve genişliyor. Bugün burada vatandaşlarımızın sorunlarını dinledik. Kısa sürede eksiklikleri tamamlayacağız. Güzel bir spor ve kadın destek merkezi yapmayı düşünüyoruz” dedi.

TEDBİRLER UMURSANMAZSA KAPANMALAR GELECEK

Mahalle toplantısında vatandaşlara seslenen Vali Şahin “Vatandaşlarımız kendi tedbirlerini de almaları lazım. Özellikle esnafımız adına üzülüyorum çünkü bir kısım insanların aymazlığı esnafları çok ciddi anlamda zora sokuyor.   İflasa doğru götürüyor. Vatandaşlarımıza buradan sesleniyorum. Lütfen tedbirlerinizi alın. Eğer bu şekilde tedbirlerimizi almaz isek yeniden kapanmalar gündeme gelebilecek. Kapanmaları istemiyoruz. Hayatın devam etmesini istiyoruz ama tedbirlere uymaz isek bu da kaçınılmaz olur. Biz tedbirlerimizi sıkı bir şekilde alıyoruz. İlçelerimiz de durum iyi. Ya sıfır vaka ya da çok az bir vaka var. Şehir merkezinde vakalara odaklanıyoruz.  Aile ziyaretleri, kız istemeler , nişanlar ve düğünler hastalığın yayılmasında odak nokta olarak gözüküyor. Kadınların altın günü de o ev ziyaretleri de içinde bir durumdur. Bizim vatandaşlara tavsiyemiz toplanma faaliyetlerine ara vermeleridir. Ramazan ayında da toplu iftarlar ve iftar davetlerini  resmi ve gayri resmi olarak yapmayacağız ki bayrama huzurla girelim” dedi.

Etiketler: batman emekli toki batman mahalle buluşmaları vali hulusi şahin batman belediye başkan vekili korona salgını batmanda korona tehlikesi batmanda korona oranı vaka oranı vaka sayısı
Sende Yorumla...