“ADETA OKUL GİBİ MEZUN VERİYORUZ”
Yukarı

“ADETA OKUL GİBİ MEZUN VERİYORUZ”

“ADETA OKUL GİBİ MEZUN VERİYORUZ”
Bu içerik 603 kez okundu.

İl Gençlik Spor Müdürlüğü ve Halk Eğitim Müdürlüğü bünyesinde gerçekleştirilen futbol kursuna çocuklar ve gençler büyük ilgi gösteriyor. Özellikle kenar semtlerde, sosyal aktivitelerden uzak kalan çocuk ve gençlerin sosyalleşmesi, kötü alışkanlıklardan uzak kalması ve topluma fayda sağlayacak bireyler haline gelmesi için yapılan kurslara akın eden gençler, hem öğreniyor hem eğleniyor.

“BURADA SADECE FUTBOL EĞİTİMİ VERMİYORUZ”

Körik Mahallesindeki Aydınkonak tesislerinde 70 yakın çocuk ve gence futbol eğitimi veren Antrenör İsmail Onur, “Yıllardır Müdürlüklerimiz bünyesinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Pandemi nedeniyle çalışmalara uzun bir ara vermek durumunda kalmıştık. Şimdi yeniden kaldığımız yerden devam ediyoruz. Uzun süre dışarı çıkmayan ve sosyal hayattan uzak kalan çocuklarımızı yeniden geleceğe hazırlıyoruz. Burada sadece futbol eğitimi vermiyoruz. Çocukların arkadaşlık ilişkileri, ailevi sorunları, durumlar karşısında sergiledikleri tavırlar ve geleceğe dönük planlamaları dahi konuşup tartışıyoruz. Bu durum hem özgüvenlerini artırıyor hem de gelişimlerine büyük katkı sağlıyor. Dışarıdan bakıldığında her ne kadar sadece top oynadıkları görülse de, aslında biz sporla gençleri topluma kazandırmanın gayreti içerisindeyiz ve bunu en çok sevdikleri oyun ile yaparak eğlenceli hale getiriyoruz.”

“YÜZLERCE GENCİ FUTBOLLA BÜYÜTTÜK”

Bugüne kadar yüzlerce genci adeta futbolla büyüttüklerini ifade eden Onur, “Şuan kursumuza katılan birçok öğrencimizin de ağabeylerini yetiştirip, topluma kazandırdık. Bazıları amatör kulüplerimiz de hem futbol hem eğitim hayatlarına devam ediyorlar, bazıları lise ve üniversite eğitimlerini sürdürüyorlar, futbola üst düzey yetenekleri olanlarını da ülkemizin sayılı kulüplerine göndererek, yaşam şartlarını sil baştan düzenleyecek imkanlara ulaştırdık. Açıkçası yaptığımız iş tıpkı okul eğitimine benziyor.  Çocuklarımız birkaç yıl eğitim aldıktan tıpkı okuldaki gibi mezun oluyor ve hayata bakış açılarını değiştirerek yeni bir düzen kuruyorlar” dedi. (Murat Ezgin)

Etiketler:
Sende Yorumla...