ASLAN PARÇASI!
Yukarı

ASLAN PARÇASI!

ASLAN PARÇASI!
Bu içerik 824 kez okundu.

Batmanlı görme engelli Judocu Recep Çiftçi, Antalya’da yapılan Dünya Kupası müsabakalarında Milli Formayla Dünya 3.’sü olarak bronz madalya kazandı. Göğsümüzü kabartan 26 yaşındaki başarılı sporcu, 2021 Tokyo Olimpiyatlarına da katılacak. Çiftçi aynı zamanda, olimpiyatlara katılacak ilk Batmanlı unvanını da kazanmış olacak.

İSPANYOL RAKİBİNİ DEVİRDİ

Batman Petrolspor altyapısından yetişen Batmanlı Judocu Recep Çiftçi, kariyerinde emin adımlarla ilerliyor. Son üç sezondur Kocaeli Büyükşehir Belediyespor kulübü adına müsabakalara katılan Çiftçi, Antalya’da yapılan Dünya Kupası karşılaşmalarına da Milli Takım formasıyla çıktı. Üçüncülük müsabakasında İspanyol rakibini deviren başarılı judocu, bronz madalyanın sahibi oldu. Performansıyla umut vaat eden yüzde 50 görme engelli judocu, şuana kadar sayısız madalya kazandı.

OLİMPİYATLARA GİDECEK İLK BATMANLI

Hem Kocaeli Büyükşehir Belediyespor formasıyla hem de Milli Takımdaki başarısıyla dikkatleri üzerine çeken 1995 doğumlu judocu, Eylül ayında yapılması planlanan 2021 Tokyo Olimpiyatlarına da katılacak ve bu başarısıyla, olimpiyatlara katılan ilk Batmanlı olarak tarihe geçecek. Ayrıca son üç yıldır evlenip Kocaeli’ne yerleşen başarılı sporcu, aynı zamanda Batman Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu bölümü öğrencisi ve bu yılsonunda mezun olacak. (Murat Ezgin)

Etiketler: Recep Çiftçi Judo Bronz Madalya 2021 Tokyo Olimpiyatları
Sende Yorumla...