RAMAZAN YARDIMLAŞMA AYIDIR
Yukarı

RAMAZAN YARDIMLAŞMA AYIDIR

Batman Umut Kervanı Başkanı Salih Güzel, "İnfak ve sadaka toplumu ekonomik düzeyde güçlendiren ilahi bir projedir. Sadaka, infak ve zekâtlarımızla bu ilahi projenin hayat bulması için imkânlarımızı azami derecede seferber etmeliyiz" dedi.

RAMAZAN YARDIMLAŞMA AYIDIR
Bu içerik 435 kez okundu.

Batman Umut Kervanı Başkanı Salih Güzel, "İnfak ve sadaka toplumu ekonomik düzeyde güçlendiren ilahi bir projedir. Sadaka, infak ve zekâtlarımızla bu ilahi projenin hayat bulması için imkânlarımızı azami derecede seferber etmeliyiz" dedi. Umut Kervanı Başkanı Güzel, bu yılda salgın gölgesinde gerçekleşecek mübarek Ramazan ayında yapacakları yardım çalışmalarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Bugüne kadar kendilerine müracaat eden mağdur ve ihtiyaç sahibi oldukları tespit edilen 13 bin 211 mağdur aile kaydının bulunduğunu belirten Güzel, bu Ramazan'da da hayırseverlerin katkıları ile temel gıdalardan oluşturdukları 2 bin kumanya hazırlıklarının bitme aşamasında olduğunu söyledi. Kayıtları ve hazırlıkları arasında ciddi bir uçurum bulunduğunu, mevcut mağdur kayıtları ve hazırlıkları arasındaki dengesizliği minimize etmek için hayırseverlerin maddi katkı ve desteğine ihtiyaç duyduklarını vurgulayan Güzel, genelde tüm hayırsever halka, özelde ise maddi imkânları elverişli tüm hayırseverlere çağrıda bulundu.

“ONLARA YARDIM ELLERİMİZİ UZATMALIYIZ”

Bu mübarek ayda fakir ve yetimlerin daha fazla gözetilmesi gerektiğini ifade eden Güzel, “Rabbimizin rahmet, şefkat ve bereketini barındıran mübarek üç ayların manevi iklimi içerisindeyiz. Bu iklimden istifade etmek ve hayırlara nail olmak için fakirleri, yoksulları, kimsesizleri, yetimleri daha fazla görüp gözetmeliyiz. Onlara merhamet kanatlarımızı açmalıyız, yardım ellerimizi uzatmalıyız. Peygamber Efendimizin ‘Merhamet etmeyene merhamet edilmez’ uyarısını rehber edinmeliyiz.” diye konuştu.

“İMKANLARIMIZI SEFERBER ETMELİYİZ”

İslam medeniyetinde, infak ve sadaka uygulamasının toplumun kalkınmasının vazgeçilmezi olduğunu belirten Güzel şöyle devam etti: “Bu uygulamanın hayata geçme şartları duygu olarak en fazla Ramazan ayında zirve yapmaktadır. Bu uygulama yerine getirildiği takdirde insanlarda huzur ve sükûnet hâsıl olur. Fakir ile zengin arasında kardeşlik inşa olur. Bu inşa ile toplumun her hanesinde güveni, saygıyı esas alan bir mutluluk ve toplumsal olarak sosyal düzen sağlanmış olur. Zira infak ve sadaka belli bir disiplin dahilinde, toplumu ekonomik düzeyde güçlendiren ilahi bir projedir. Bizler de Müslümanlar olarak sadaka, infak ve zekâtlarımızla bu ilahi projenin hayat bulması için imkânlarımızı azami derecede seferber etmenin gayreti içinde olmalıyız.”

“MAĞDUR KAYDIMIZ VE HAZIRLIKLARIMIZ ARASINDA CİDDİ BİR UÇURUM BULUNMAKTA”

Konuşmasında hayırseverlere çağrıda bulunan Güzel, “Batman Umut Kervanı olarak, genelde tüm hayırsever halkımıza, özelde ise maddi imkânları elverişli, varlıklı tüm hayırseverlere çağrıda bulunuyoruz. Bugüne kadar bizlere müracaat eden mağdur ve ihtiyaç sahibi oldukları tespit edilen 13 bin 211 mağdur aile kaydımız bulunmaktadır. Bu Ramazan'da da siz hayırseverlerin katkıları ile temel gıdalardan oluşturduğumuz 2 bin kumanya hazırlıklarımız bitme aşamasındadır. Ancak kayıtlarımız ve hazırlıklarımız arasında ciddi bir uçurum bulunmaktadır. Mevcut mağdur kayıtlarımız ve hazırlıklarımız arasındaki dengesizliği minimize etmek için hayırseverlerimizin maddi katkı ve desteğine ihtiyaç duymaktayız. Bundan önce yardım çağrılarımız hayırseverlerimiz tarafından büyük bir ilgi ve teveccühle karşılık bulmuştu. Bu Ramazan yine, hayırseverlerimizin üzerlerine düşeni yapacaklarına olan inancımız tamdır.” ifadelerini kullandı.

Etiketler: batman umut kervanı yardımlaşma ramazanda yardımlaşma
Sende Yorumla...