BATMAN'IN YENİ HASTANESİ 4 KATTAN OLUŞACAK
Yukarı

BATMAN'IN YENİ HASTANESİ 4 KATTAN OLUŞACAK

Batman’a yapılacak olan 500 yataklı Devlet Hastanesinin temeli bu sene içinde atılacak. Hastanenin ayrıca yatay mimariye uygun 4 kattan oluşacağı özellikle de ‘Şehir Hastanesi’ne uygun olacağı belirtildi.

BATMAN'IN YENİ HASTANESİ 4 KATTAN OLUŞACAK
Bu içerik 8086 kez okundu.

AK Parti Batman Milletvekili Ziver Özdemir Sağlık Bakanlığı yetkilileri ile gerçekleştirilen toplantıda 500 Yataklı Yeni Batman Devlet Hastanesi çalışmaları ile ilgili bilgi aldı. Sağlık Bakanlığında gerçekleştirilen toplantıya hastane projesini hazırlayan firma yetkilileri, Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü yetkilileri ve Batman İl Sağlık Müdürü M.Hakan Pamukçu da katıldı.

Milletvekili Özdemir yaptığı açıklamada, hastane projesinin 15-20 Mayıs gibi bitirileceğini ve hemen akabinde yapım ihalesi sürecinin başlayacağını belirterek, 500 Yataklı Yeni Batman Devlet Hastanesinin temelinin bu yıl içerisinde atılmasının planlandığını ifade etti. 100 bin m² alan üzerine inşa edilecek olan yeni hastanenin Bodrum+Zemin+4 Kat şeklinde, yatay mimariye uygun olarak yapılacağını belirten Özdemir, 500 Yataklı Yeni Batman Devlet Hastanesinin “Şehir Hastanesi” konseptinde olacağını açıkladı. 

200 poliklinik odası, 200 tek kişilik oda, 70 çift kişilik oda, 30 palyatif yoğun bakım, 40 diyaliz, 25 psikiyatri servisi, kreş ve mescitin de yer alacağı hastanenin yapımına bir an önce başlanması için kurumlar nezdinde girişimlerinin devam edeceğini belirten Özdemir, “bu eseri en hızlı şekilde Batman’ımıza kazandırmak için bütün aşamalarını takip edeceğimizi Batmanlı hemşehrilerimin dikkatine sunarım” dedi.

Etiketler: batman 500 yataklı hastane batmana yeni hastane ziver özdemir ak parti
Sende Yorumla...