STK ve meslek odalarının etkinlikleri yasaklandı
Yukarı

STK ve meslek odalarının etkinlikleri yasaklandı

STK ve meslek odalarının etkinlikleri yasaklandı
Bu içerik 408 kez okundu.

Batman Valiliği, yeni tip Coronavirus (Covid-19) salgınına karşı İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun aldığı yeni kararları açıkladı. Buna göre, kentte faaliyet gösteren STK ve meslek odalarının yapacakları her türlü etkinliğin yasaklanması kararı alındı.

Batman Valiliğinden yapılan açıklamada, etkinliklere 17 Mayıs tarihine kadar izin verilmeyeceği belirtilerek, karara uymayanlar hakkında adli ve idari işlem uygulanacağı kaydedildi.

Açıklamada, “Sivil toplum kuruluşları, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ve  bunların üst kuruluşları ile birlikler ve kooperatifler gibi sendikaların da genel kurul dahil yapacakları geniş katılımlı her türlü etkinliklerine 17 Mayıs tarihine kadar izin verilmemesine, uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi ve mağduriyete neden olunmamasına, alınan kararlara uymayanlara Umumi Hıfzıssıhha Kanununun ilgili maddeleri gereğince idari işlem tesis edilmesi ve konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195’inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına oybirliği ile karar verilerek imza altına alınmıştır.” denildi.
 

Etiketler: STK ve meslek odalarının etkinlikleri yasaklandı Batman
Sende Yorumla...