“Esnaf için düzenleme bekliyoruz”
Yukarı

“Esnaf için düzenleme bekliyoruz”

BESOB Başkanı Kaplan “Esnaf için düzenleme bekliyoruz”

“Esnaf için düzenleme bekliyoruz”
Bu içerik 1572 kez okundu.

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Mehmet Salih Kaplan tam kapanma kısıtlaması süresince açık olacak zincir marketler ile ilgili açıklama yaptı. Tam kapanma süresince kapalı olacak esnafın sattığı bütün ürünlerin zincir marketlerde satışının serbest olması esnafa büyük haksızlığa neden olduğunu belirten BESOB Başkanı Kaplan, kısıtlama süresinde mağduriyetlerin yaşanmaması için gıda maddesi ürünlerinin satışına izin verilmesinin normal karşılandığını, ancak bunun dışında kalan ürünlerin zincir marketlerinde satışının serbest olması, esnafın büyük tepkisine yol açtığını söyledi.

“HAKSIZ REKABET VAR”

Esnafın bu haklı tepkisinin dikkate alınması ve gerekli düzenlemelerin yapılması gerektiğini sözlerine ekleyen Kaplan tam kapanma sürecinde giyim, ayakkabı, kırtasiye, zücaciye, hırdavat, elektronik ve beyaz eşya satışı yapan işletmeler kapalı durumundayken, bu ürünlerin zincir marketlerde satışına izin verilmesi haksız bir rekabeti ortaya koymaktadır, bu haksız rekabetin önlenmesi amacıyla bu süreçte açık olacak zincir marketlerde bu ürünlerin bulunduğu reyonların veya katlarını satışa kapatılmalıdır. Esnafın içinde bulunduğu zor durumu dikkate alınması ve tedbirlerin alınması gerekir. Gerekli önlemlerin alınmaması durumunda kısıtlamadan sonra birçok esnaf iş yerini kapatmak zorunda kalabilir” dedi. (Murat Ezgin)

Etiketler: Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Mehmet Salih Kaplan Mehmet Salih Kaplan Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı
Sende Yorumla...