Bunun adı: FUTBOL TERÖRÜ!
Yukarı

Bunun adı: FUTBOL TERÖRÜ!

Batmanlı teknik direktör Hacı Güldalı antrenörlük yaptığı ve Batmanlı 4 futbolcunun forma giydiği Kurtalanspor, Silopi deplasmanında saldırıya uğradı.

Bunun adı: FUTBOL TERÖRÜ!
Bu içerik 2916 kez okundu.
Advert

Batmanlı teknik direktör Hacı Güldalı antrenörlük yaptığı ve Batmanlı 4 futbolcunun forma giydiği Kurtalanspor, Silopi deplasmanında saldırıya uğradı. Seyircisiz maçta tribüne alınan yüzlerce taraftar, maç bitiminde sahaya inerek futbolculara saldırdı.

SEYİRCİ MAÇTA YÜZLERCE TARAFTAR İÇERİYE ALINDI

Önceki gün oynanan Kurtalanspor – Silopispor karşılaşmada ev sahibi takım müsabakayı 2-1 kazanırken, bitiş düdüğüyle birlikte saha içi savaş alanına döndü. Karşılaşmanın son dakikasında Kurtalansporlu bir futbolcuyla top toplayıcı çocuk arasında yaşanan gerginliğin ardından, sahada adeta linç girişimi başladı. Pandemi nedeniyle içeri girmeleri yasak olan, bu rağmen Silopi’li yetkililerin göz yumduğu yüzlerce taraftar, sahaya inerek Kurtalansporlu futbolculara saldırdı. Savaş alanına dönen stadyumda sadece birkaç polis memurunun bulunması ve müdahalede yetersiz kalınması saldırganları daha da cesaretlendirdi. Korkunç görüntülerin yaşandığı saldırıda Kurtalansporlu 8 futbolcu yaralandı.

“YAŞANANLAR FUTBOLA DARBE NİTELİĞİNDEDİR”

Batmanlı Teknik Direktör Hacı Güldalı ve Batmanlı futbolcular Akif Sevinç, Abdullah Orak, Ömer Ali Ece ve Şirin Yiğit’in forma giydiği Kurtalanspor’da saldırının yankıları sürerken, Silopispor yönetimi ve Silopi’li yetkililer ise sessizliklerini korumaya devam ediyor. Korkunç bir durumla karşılaştıklarını belirten Hacı Güldalı, “Yaşananlar futbola darbe niteliğindedir. Seyircisiz maçta yüzlerce taraftar içeri alındı. Maç sonunda hepsi sahaya inerek takımımıza saldırdı. 8 futbolcumuz darp raporu aldı, sorumlulardan şikâyetçi olacağız. Hala olayın şokundayız, güvenlik yetersiz kaldı. Eğer bir saldırganın elinde kesici bir alet olsaydı, olacakları düşünmek bile istemiyoruz. Bizi Allah korudu, yetkililerin de bu konuda üzerlerine düşeni yapmalarını bekliyoruz” dedi. 

Etiketler: Kurtalanspor Silopispor futbol kavga saldırı
Sende Yorumla...