KASK HAYAT KURTARIR
Yukarı

KASK HAYAT KURTARIR

Batman Valiliği, motosiklet ve bisiklet kullanıcılarının trafikte gerekli tedbirleri almaları ve kask takmaları konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla kask dağıtım etkinliği düzenledi.

KASK HAYAT KURTARIR
Bu içerik 407 kez okundu.
Advert

Turgut Özal Bulvarı’nda düzenlenen kask dağıtım etkinliğine Vali Hulusi Şahin, Emniyet Müdürü Köroğlu Kıraç, İl Jandarma Komutanı Albay İsa Çakmak, MÜSİAD Batman Şube Başkanı Aladdin İraz, ASKON Batman Şube Başkanı M. Selman Nasıroğlu, ve çok sayıda motosiklet ve motorlu bisiklet  kullanıcısı katıldı.

“KASK KULLANMAMAK CİDDİ YARALANMA VE ÖLÜMLERE SEBEBİYET VERMEKTEDİR”

Kurye  sisteminin gelişmesiyle birlikte motosiklet kullanımının yaygınlaştığını belirten Vali Şahin, “her geçen gün trafikte daha fazla motosiklet görmeye başladık. Bisikletleri de buna dâhil etmek lazım. Bu araçların bünyesi gereği kask kullanılmaz ise çok ciddi trafik kazalarına, kazalarda da yaralanmalar hatta ölümlere sebebiyet verecek şekilde birtakım sorunlarla karşılaşmaya başladık. Trafikte kask kullanmak zaten mecburi ve yasal bir zorunluluktur. Bizler de bugün yapmış olduğumuz farkındalık hareketiyle Batman sokaklarında, caddelerinde motosiklet kullanan sürücülerimizin kask kullanmasını teşvik etmeyi amaçlıyoruz” ifadelerini kullandı.

“BATMAN'DA ORTADAN KALDIRMAYI HEDEFLİYORUZ”

"Bu hususta il Özel İdaremiz de Emniyet Müdürlüğümüze destek oldu" diyen Şahin, konuşmasına şöyle devam etti: “Hedefimiz trafikteki tüm 2 tekerlekli araçların sürücülerinin kask kullanmasını sağlamak. Bu husustaki yasal zorunluluğu da Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığı ekipleri takip edecek.  Sürücüler uyarılacak, kurallara uymayanlara cezai işlem yapmaktan da geri durmayacağız. Bugün itibariyle hedefimiz bu farkındalığı sağlamak. Bilinçli bir motosiklet kullanımını Batman'da tesis etmek için şimdi hep birlikte inşallah arkadaşlarımıza kaskları hediye edeceğiz. Bundan sonra kasksız motor kullanımını Batman'da ortadan kaldırmayı hedefliyoruz" diye konuştu. 

Etiketler: kask batman batmanda kuryelere kask kask kullanımı vali hulusi şahin
Sende Yorumla...