OTOBÜS NEDEN ALINMADI?
Yukarı

OTOBÜS NEDEN ALINMADI?

Ekim 2020’de Batman Petrolspor’a yeni takım otobüsü alınması için kollar sıvanmış ve büyük ölçüde yardım da toplanmıştı. Ancak geçen süre zarfında halen otobüsün alınmaması akıllarda soru işareti bıraktı.

OTOBÜS NEDEN ALINMADI?
Bu içerik 2406 kez okundu.

500 BİN TL TOPLANMIŞTI

Yeni sezon hazırlıklarına jet gibi başlayan ve 3. Lig takımları arasında kampa en erken start veren Petrolspor’da borçlar büyük ölçüde ödenirken, yeni transferlerin ödemeleri de düzenli şekilde yapılmaya devam ediyor. Her şeyin yolunda gittiği süreçte takıma ait bir otobüsün halen alınmaması ise kafaları karıştırdı. Durumun farkına vararak önemli eksikliğin giderilmesi için Ekim 2020’de kolları sıvayan Petrolspor yönetimi, iş insanlarından ve bazı odalardan 500 bin TL toplandığını ve 150 bin TL’nin eksik kaldığını belirtmişti. Ancak aradan geçen 8 aylık süre zarfının ardından halen bir girişimin yaşanmaması akıllara otobüs neden alınmadı sorusunu getirdi. Hatırlanacağı gibi önceki yıllarda takıma ait olan otobüste, kullanılamaz hale geldiği için dönemin kulüp başkanı Ekrem Konaç tarafından satılmıştı.

TOPLANAN PARAYLA BORÇLAR MI ÖDENDİ?

Vali Hulusi Şahin’in büyük destekleriyle kulübün devralındığı günden beri mali tablo her geçen gün düzelirken, şuana kadar yaklaşık 3,5 milyon TL borcun ödendiği tahmin ediliyor.  Özellikle mali tablonun düzeltilmesinde emeği geçenlere teşekkür eden futbol severler, otobüs konusuna açıklık getirilmesini istiyor. Otobüsün neden alınmadığını bilmek istediklerini ifade eden taraftarlar, “Petrolspor yönetimi her ne kadar sportif anlamda başarı elde edemese de mali açıdan önemli bir mesafe kat etti. Ancak otobüs konusunun netleşmesini istiyoruz. Bu takımımız için önemli bir konu halen neden alınmadı, yoksa toplanan parayla borçlar mı ödendi? Kulüp yetkililerinden bu konuda bir açıklama bekliyoruz” dediler. (Murat Ezgin)

Etiketler:
Sende Yorumla...