TARİHİ KARAR
Yukarı

TARİHİ KARAR

TARİHİ KARAR
Bu içerik 1546 kez okundu.
Advert

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Olağan Genel Kurulunda konuşan TFF Başkanı Nihat Özdemir, "TFF olarak Süper Lig A.Ş'nin kurulmasını destekliyoruz ve çalışmalarımız çok yönlü olarak devam etmektedir." dedi. Süper Lig A.Ş’nin kurulması halinde Petrolspor’un gelirlerinde artış yaşanacak.

YAKINDA ZAMANDA KURULMASI BEKLENİYOR

Özdemir, Kulüpler Birliği'nin uzun zamandır gündeminde olan Süper Lig AŞ'nin kurulmasıyla ilgili mutabakatının olduğuna dikkat çekti. Petrolspor’un da aralarında bulunduğu alt liglerdeki takımları yakından ilgilendiren konu hakkında konuşan Özdemir, "Türkiye Futbol Federasyonunun kanunen sahip olduğu yayın haklarının, tüm paydaşlarının, yani 1. Lig, 2. Lig, 3. Lig kulüplerinin de rızası alınarak kurulacak bir 'Süper Lig A.Ş'ye devredilmesi düşünülebilir. Bu hususta yurt dışı örnekleri incelenmektedir. Bu sebeple özel bir kanunla düzenleme yapılarak, yayın haklarının kullanılması için Süper Lig A.Ş'nin kurulması, şirketin faaliyet alanı ve iç yapısının belirlenmesi söz konusu olabilecektir. TFF olarak Süper Lig AŞ'nin kurulmasını destekliyoruz ve çalışmalarımız çok yönlü olarak devam etmektedir” dedi.

SÜPER LİG A.Ş NASIL İŞLEYECEK

Elde edilen gelirlerin kulüplere dağıtımı sorumluluğunu da alacak olan Süper Lig A.Ş., yayın haklarından elde edilecek gelirin büyük bir çoğunluğunu elde edecek. Kısacası kulüpler, yayıncı kuruluştan yüzde olarak daha fazla gelir elde edecek. Süper Lig A.Ş.’nin kurulmasıyla birlikte, Kulüpler Birliği Vakfı da yasal bir statüye kavuşmuş olacak. Yıllardır kurulmak istenilen şirketin kaynaklarının, doğru kullanımı için Mali Kontrol Kurulu kurulacak ve gelirin adil bir şekilde dağıtımını sağlayacak. (Murat Ezgin)

Etiketler:
Sende Yorumla...