SEVEK PROJESİ BAŞARILI SONUÇ VERDİ
Yukarı

SEVEK PROJESİ BAŞARILI SONUÇ VERDİ

SEVEK PROJESİ BAŞARILI SONUÇ VERDİ
Bu içerik 2172 kez okundu.

Sason Sevek Çeşmesi geçtiğimiz yıl yapılan turizme kazandırılma çalışmaları sonrasında yaz aylarının başlamasıyla birlikte misafirlerine kapılarını açtı. Biz de Pazar günü Sevek’te geçirme fırsatı bulduk.

Bizim gibi yüzlerce vatandaş aileleriyle birlikte soluğu Batman’ın Karadeniz’inde almıştı. Açılan kafeler, mesire alanları ve hizmetler gayet güzeldi.

Personellerin güler yüzlü olması da üstüne tuz biber oldu. Özellikle gözlemledim ve sorun yaşayan hiç kimseyi görmedim, en önemlisi fiyat konularıydı ve tüm fiyatlar da makuldü.

Tek sorun ortadan geçen derenin kurumuş olmasıydı. Bu konuda da kaymakamlık ve belediyenin bir çalışma yaparak bir yapay şelale kazandırması alana rağbeti daha da arttıracaktır.

Bunun yanı sıra da bir önerimiz olacak, ilçe ekonomisine katkı yapmak adına alana yapılan otoparklar gibi bir küçük çarşının yapılması da büyük önem arz ediyor. Burada Sason’un organik ürünleri ve hediyelik eşyalar satılabilir. 

Unutulmaması gerekiyor ki, Sevek Mesire Alanı tek başına Sason ekonomisine çok büyük katkılar sağlayabilir. Sadece doğru adımlar atarak, yol haritasını belirlemek gerekiyor ve bunu yapacak mülki amirlerin Sason tarihinde unutulmaz bir yer alacağı da kaçınılmaz.

Öte yandan daha önceki ziyaretimizde yön tabelalarının olmaması sebebiyle durumu eleştirmiş ve çağrı yapmıştık.  Çağrımıza anında karşılık veren yetkililerimize de teşekkür ediyoruz.

Etiketler:
Sende Yorumla...