"TELAFİDE BEN DE VARIM'' PROGRAMLARI DEVAM EDİYOR
Yukarı

"TELAFİDE BEN DE VARIM'' PROGRAMLARI DEVAM EDİYOR

Batman Vali Yardımcısı Tuğba Polat "Telafide Ben de Varım'' eğitim programı kapsamında etkinlik yapılan okulları ziyaret edip öğrencilerle bir araya geldi.

Bu içerik 162 kez okundu.

 Vali Yardımcısı Polat'a okul ziyaretleri sırasında İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran ve Telafide Ben de Varım İl Program Koordinatörü Şube Müdürü Murat Yağmur eşlik etti. İlk olarak "Telafide Ben de Varım'' programının uygulandığı Hüseyin Özay İlkokulu'nu ziyaret eden Polat, Okul Müdürü Şehmus Üzümcü'den "Telafide Ben de Varım'' programı kapsamında yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Öğrencilerle birlikte etkinliklere katılan Polat, öğrencilerin mutluluklarına ortak oldu. Daha sonra Sabri Ülker İlkokulu'na geçen Polat'ı, Okul Müdürü Salih İnançlı karşıladı. Polat, "Telafide Ben de Varım'' programları kapsamında eğitim veren sınıfları gezerek yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Sınıf ziyaretleri sırasında etkinliğe katılan öğrencilerle bir süre sohbet etti.

2125 FAALİYET PROGRAMI PLANLANDI

"Telafide Ben de Varım'' programı hakkında bilgi veren Milli Eğitim Müdürü Kurtaran “Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyonu hedefleri doğrultusunda eğitimde fırsat adaletini sağlamak, okullar arasındaki başarı ve imkân farklılıklarını azaltmaktır. Covid-19 salgını sürecinde gerçekleştirilen seyreltilmiş, uzaktan eğitim faaliyetlerinin sona erdiği yaz tatili döneminde çocuklarımızın fiziksel, sosyal-duygusal ve akademik gelişimlerini bilimsel, sosyal, kültürel ve sportif eğitim faaliyetleri ile desteklemek amacıyla hazırlanan ‘Telafide Ben de Varım’ Programı önem arz ediyor. Kapsamında ilimizde Okul öncesi eğitim, ilköğretim, ortaöğretim ve özel eğitim okullarımızda öğrenim gören çocuklarımız için 2125 faaliyet planlanmış olup özveriyle yürütülmektedir. 5 Temmuz - 31 Ağustos 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek Program kapsamındaki bilimsel, sosyal, kültürel, sportif eğitim faaliyetleri ile etkinlikler https://telafidebendevarim.meb.gov.tr adresinde yer almaktadır” dedi. 

Etiketler: batman telafide ben de varım milli eğitim müdürlüğü
Sende Yorumla...