HÜDA PAR SORUNLARI VALİ ŞAHİN’E İLETTİ
Yukarı

HÜDA PAR SORUNLARI VALİ ŞAHİN’E İLETTİ

HÜDA PAR SORUNLARI VALİ ŞAHİN’E İLETTİ
Bu içerik 470 kez okundu.

HÜDA PAR Batman İl Başkanı Davut Şahin, Vali Hulusi Şahin’i makamında ziyaret etti. Ziyarette Şahin, şehrin sorunları, halktan kendilerine giden şikayet ve talepleri Vali Hulusi Şahin’e iletti. Ziyarette HÜDA PAR Genel İdare Kurulu Üyesi Serkan Ramanlı da hazır bulundu. HÜDA PAR İl Başkanı Şahin, ziyarette Kozluk ilçesine bağlı köylerin su sıkıntısı, bariyersiz ve tehlike oluşturan köy yolları, altyapı çalışmalarından kaynaklanan sıkıntılar, yüksek kira artışı, çevreye rahatsızlık veren havai fişek sıkıntısı ve benzeri konular ile halkın taleplerini dile getirdiğini belirtti.

“KÖYLÜLERİN SUSUZ BIRAKILMASI KABUL EDİLEMEZ”

Köylülerin yaşadığı su sıkıntısına değinen Şahin, “Batman’ın bazı önemli meselelerini görüşmek üzere Sayın Valimizi ziyaret ettik. Ziyaretimize Genel İdare Kurulu Üyemiz Serkan Ramanlı da iştirak etti. Vali Bey’le görüştüğümüz hususların başında, Kozluk ilçemizin köylerinin elektrik borçları yüzünden sularının kesilmesi meselesi vardı. Gerçekten bu yaz mevsiminde halkın elektriklerinin kesilerek temiz sudan mahrum bırakılması kabul edilebilir bir durum değil. Konu ne olursa olsun köylerin suyunu sağlayan elektriklerinin kesilmesi olmaması gereken bir durumdur. Bu olayı Genel Merkez düzeyinde takip ediyoruz” dedi.

“KÖY YOLU GENİŞLETİLMELİ”

Sason ilçesine bağlı Gürgenli (Keçıreng) köyünde 10 Martta öğrenci taşıyan minibüsün şarampole yuvarlanması sonucu iki kişinin vefat ettiği 22 kişinin de yaralandığı kazayı anımsatan Şahin şöyle devam etti: “Diğer bu husus ise Sason ilçemizin Gürgenli köyünün yol sorunudur. Daha önce Sayın Valimizle görüşmüş, sıkıntılı yerlere bariyerlerin çekilmesi sözünü almıştık. Kendileri Sason Kaymakamlığına bu konuda talimat vermiştir. Köylülerden bize gelen ikinci talep ise köy yollarının biraz daha genişletilmesi talebiydi. Bunu da Sayın Valimizle paylaştık. Sayın Valimizden bu konuyla da ilgilenmesini bekliyoruz.”

“ÇALIŞMALAR BİTİRİLİP HALKIN SIKINTISI GİDERİLMELİ”

Kentin en büyük sorunlarından bir tanesinin de altyapı çalışmalarının oluşturduğu sıkıntılar olduğunu vurgulayan Şahin, “Batman merkezde altyapı çalışmalarından kaynaklanan ciddi sorunlar var. Bunu Sayın Valimizle paylaştık. Bu çalışmalar bitene kadar gerekirse 24 saat vardiyalı şekilde çalışma yürütülmeli ki, halk yaşadığı sıkıntılardan kurtulsun. Bu konuda halkımızın taleplerini Vali Bey’e sunduk. Kendileri de çalışmaların erken bitirilmesi noktasında müteahhitlere talimat verdiğini belirttiler.” ifadelerini kullandı.

“KAYAPINAR BELDESİNDEKİ AİLE HEKİMLİĞİ VE PTT ACENTESİNİ GÖRÜŞTÜK”

Açıklamasının devamında Şahin, “Gercüş ilçemizin Kayapınar beldesinde iki sorun vardı, bunları görüştük. Bunlardan bir tanesi, aile hekimliğinin sağlık merkezine dönüştürülmesi talebiydi. Vali Bey bunu değerlendirmeye alacaklarını, mümkünse bunu sağlayacaklarını söyledi. Orada daha önce hizmet veren PTT acentesi vardı. Acente kâr elde edemediği için kapatılmış. Bunun tekrar açılıp belde halkının hizmetine sunulmasını talep ettik.” diye konuştu.

“MÜLK SAHİPLERİNİ DUYARLI DAVRANMAYA ÇAĞIRIYORUZ”

Vali Hulusi Şahin ile Batman’daki yüksek kira artışını da görüştüklerini dile getiren Şahin, “Görüşmemizde kentimizin yüksek kira artışını da dile getirdik. Bu anlamda bize ciddi şikayetler geliyor. Vali Bey yüksek kiraların önüne geçmek için yeni imar alanları açtıklarını belirttiler. Bu konuda ev sahipleri halkı düşünmesi gerekir. Kiralar makul seviyede tutulmalıdır. İmar alanları açılmasına rağmen kiraların bu kadar yüksek oluşu halkın kendi kendini cezalandırması anlamına geliyor. Bu konuda mülk sahiplerini biraz daha duyarlı davranmaya çağırıyoruz.” dedi.

“HAVAİ FİŞEKLERİN PATLATILMASI HALKI RAHATSIZ EDİYOR”

Son olarak çevreyi ciddi anlamda rahatsız eden havai fişek patlatılması konusuna da değinen Şahin, şunları söyledi: “Kentimizde gece geç saatlere kadar havai fişeklerin patlatılması hususunu da dile getirdik. Gece geç saatlerde havai fişeklerin patlatılmasından dolayı halk çok rahatsız oluyor. Düğün sahipleri elbette sevincini yaşayacak ama çevreyi de düşünmeleri lazım. Bu konuda bir duyarlılık geliştirilmelidir. Daha farklı konuları da Sayın Valimizle görüştük. Vali Bey’de bu konulara gerçekten duyarlılık gösteriyor. Konuştuğumuz birçok hususun kendilerinin de gündeminde olduğunu, bunları takip ettiğini beyan ettiler. Elimizden geldiğince halkımızın yaşadığı sorunları ilgili yerlere iletmeye çalışıyoruz.”

Etiketler: hüda par davut şahin batman hüda par vali hulusi şahin hüda par serkan ramanlı
Sende Yorumla...