DÜNYADA İLK, TEKNEDE KONGRE!
Yukarı

DÜNYADA İLK, TEKNEDE KONGRE!

DÜNYADA İLK, TEKNEDE KONGRE!
Bu içerik 1095 kez okundu.

Türkiye'de ilk kez bir siyasi parti kongresini Teknede gerçekleştirdi. Hasankeyf Deva partisi 1. Olağan kongresi Dicle1 teknesinde kalabalık bir kitle tarafından katılım sağladı. Deva partisi Genel Başkan Yardımcıları M. Emin Ekmen, Mustafa Ergen, Kurucular kurulu üyeleri önceki dönem Bitlis Milletvekili Abdurrahim Aksoy, Fedai Ökmen ve Genel Merkez yöneticilerinden Burhan Gündoğdu katıldı. Kongre açılış konuşmasını yapan ilçe başkanı M. Emin Bulut, Hasankeyf Dünyanın en zengin kültürel mirasına sahip iken bugün TÜİK verilerine göre Türkiye'de ilk üç yoksul ilçe arasında bulunduğunu söyledi. Antikkent Hasankeyf’in Ortadoğu’nun en önemli turizm potansiyeline sahip olduğunu dile getiren Bulut, “yanlış politikalardan dolayı ilçemiz ekonomik ve sosyal yaşam alanında yeni bir kent olmasına rağmen vatandaşlar, esnaf ve genç nüfus büyük bir sıkıntı içindedir. Deva iktidarında, Hasankeyf bu ülkenin turizm başkenti olmaya aday bir yerleşim yeri olacaktır” dedi.

“HASANKEYF SORUNLARLA BOĞUŞUYOR”

Teknede kongresinde konuşan DEVA Partisi İl Başkanı Melik Müjdeci, Hasankeyf’in hak ettiği değeri alamadığını, altyapı ve üst yapısı tamamlanmadığını ve halen büyük sorunlarla boğuştuğunu söyledi. Son olarak söz alan Genel Başkan yardımcısı M Emin Ekmen şöyle dedi: “Bu tarihî kentimizi maalesef barajdan kurtaramadık. Milletvekilliği dönemimde büyük dış konsorsiyumlara karşı direndik. Fakat hükümet bunu devlet sorunu haline getirince bu büyük değerimizi önemli bir kısmını kaybettik. Ama Deva iktidarında mutlaka Hasankeyf'i hak ettiği değeri yeniden yerine getireceğiz. Buranın Turizm eylem planını gerçekleştireceğiz. Ülkenin içinde bulunduğu Eğitim, ekonomi,, adalet sorunların üstesinden ancak Deva kadroları gelecektir” şeklinde konuştu. Yapılan konuşmaların ardından teknede kurulan sandıkta yapılan oylamada Emin Bulut, DEVA Partisi Hasankeyf İlçe Başkanı oldu.

Etiketler: deva partisi hasankeyf mehmet emin ekmen mustafa ergen Abdurrahim Aksoy Fedai Ökmen emin bulut teknede kongre
Sende Yorumla...