GENÇLİK HASANKEYF'TE ‘HAREKETTE BİZDE VARIZ” DEDİ
Yukarı

GENÇLİK HASANKEYF'TE ‘HAREKETTE BİZDE VARIZ” DEDİ

Batman’ın Hasankeyf ilçesinde müthiş etkinlik

GENÇLİK HASANKEYF'TE ‘HAREKETTE BİZDE VARIZ” DEDİ
Bu içerik 230 kez okundu.

Batman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün 16-23 Eylül 2021 tarihleri arasında ‘Avrupa Hareketlilik ve Avrupa Spor Haftası’ etkinlikleri kapsamında, tarihi Antik Kent Hasankeyf’te bir dizi spor etkinliği yaptı. Zeynel Bey Türbesinin etrafında düzenlenen spor alanlarında Masa Tenisi, Badminton, Eskrim, Kort Tenisi, Taekwondo, Judo, satranç, kano, zekâ oyunlarının yer aldığı etkinliklerle gençler eşsiz manzaranın gölgesinde ‘Harekette bizde varız’ stres attı.  ‘Avrupa Hareketlilik ve Avrupa Spor Haftası’ etkinliklerine Hasankeyf ilçe Kaymakamı Şenol Öztürk, Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk, Hasankeyf Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Veysi Datlı, Spor Şube Müdürü Burak Eren, HİS (Herkes İçin Spor Federasyonu) İl Temsilcisi Veysi Turan, antrenörler, Spor uzmanları, Gençlik Merkezi liderleri, gönüllüler ve sporcular katılım sağladı. Spor alanlarını tek tek gezen Hasankeyf İlçe Kaymakamı Şenol Öztürk, Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk ve beraberindekiler, sporcularla sohbet edip çalışmaları hakkında bilgi aldılar.

KAYMAKAM VE MÜDÜR MASADA YENİŞEMEDİ

Spor alanlarını gezen Hasankeyf İlçe Kaymakamı Şenol Öztürk ile Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk ilimizi Masa Tenisi Süper Liginde temsil eden 1955 Batman Belediyespor kadın sporcularını izledikten sonra, maç yaptılar. Masa Tenisinde Kaymakam Öztürk ve İl Müdürü Özperk, kıyasıya mücadelelerinin ardından birer set alarak müsabakayı 1-1 bitirdiler.

“SPOR EN İYİ TANITIM ARACIDIR”

Spor standlarını tek tek gezdikten sonra Zeynel Bey Türbesinde sporculara seslenen Hasankeyf ilçe Kaymakamı Şenol Öztürk, en iyi tanıtım aracının spor olduğunu söyledi. Öztürk yaptığı açıklamada; “Sportif faaliyetler en iyi tanıtım aracıdır. Son olarak Ampute Milli takımımızdaki azim ve istek sayesinde İspanya’yı Avrupa Futbol Şampiyonasında üstün bir oyunla 6-0 yenerek ikinci kez şampiyon olduk. Bu istek, hırs ve mücadele ruhu sizde de var. Bunu açık açık görebiliyorum. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüzün bugün burada ne kadar başarılı işler yaptığına şahit olduk. Emek verenleri tebrik ediyorum. Bizlerde her zaman yanınızdayız. Tarihin gölgesinde sportif faaliyetlerle güzel bir gün geçirdik. Elinize ve yüreğinize sağlık, iyi ki varsınız çocuklar. Hareket artık bende varım” diye konuştu.

“GENÇLERİMİZE NE KADAR HİZMET ETSEK AZDIR”

‘Avrupa Hareketlilik ve Avrupa Spor Haftası’ etkinlikleri sonunda söz alan Batman Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk, tarihin gölgesinde spor yapmanın farklı bir heyecan ve mutluluk olduğunu söyledi. ‘Gençlik olarak harekette bizde varız’ diyen Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk, Avrupa Hareketlilik ve Avrupa Spor Haftasının herkese sağlık ve mutluluk getirmesi temennisinde bulundu. Programın sonunda Batman Belediyesi, katılım sağlayan sporculara ve misafirlere çeşitli ikramlarda bulundu.  

Etiketler: hasankeyf batman spor hasankeyf Batman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü HAREKETTE BİZDE VARIZ
Sende Yorumla...