Köpeği öldürüp gömdü
Yukarı

Köpeği öldürüp gömdü

İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Çevre Doğa ve Hayvanları Koruma Büro Amirliği köpek öldürüp gömmeye çalışan şahsı suçüstü yakaladı.

Köpeği öldürüp gömdü
Bu içerik 909 kez okundu.

İlimiz Fatih Mahallesinde bulunan 9 katlı bir inşaatta köpek öldürüldüğü ihbarı üzerine ekipler, bahse konu adreste öldürülen köpeği inşaat bahçesine gömmeye çalışan 1 şahsı ve inşaat içerisinde havalandırma boşluğuna saklanan kişiyi yakaladı. 2 şahsın beyanlarında köpeği 3. kattan atarak öldürdüklerini itiraf etmeleri üzerine emniyetteki işlemlerinin ardından adli makamlara sevk edildiler.

“HAYVANLARA ZARAR VERENLERİ EMNİYETE BİLDİRİN”

Batmanda yeni kurulan ancak önemli çalışmalara imza atan HAYDİ ekipleri, olası benzer durumlarda emniyetin aranmasını istedi. Yapılan açıklamada “İl Emniyet Müdürlüğümüze bağlı ekipler tarafından günün 24 saatinde tüm il genelinde çalışmalarımız kararlılıkla devam etmekte olup; çevre, doğa ve hayvanlara karşı her türlü zarar ve suçun önlenmesi için 112 Acil Çağrı Merkezini arayarak veya Hayvan Durum İzleme (HAYDİ) mobil uygulaması üzerinden hızlı bir şekilde bize ulaşabilirsiniz” denildi. (Murat Ezgin)

Etiketler:
Sende Yorumla...