Batman’da binlerce işsiz için ‘kura’ yapıldı
Yukarı

Batman’da binlerce işsiz için ‘kura’ yapıldı

Batman’da binlerce işsiz için ‘kura’ yapıldı
Bu içerik 5966 kez okundu.
Advert

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) bünyesinde, Toplum Yararına Çalışma Programı (TYP) kapsamında Batman merkez ve ilçelerindeki kurumlarda çalıştırılacak kişiler için İl Kültür Müdürlüğü Konferans Salonunda kura çekimi gerçekleştirildi.

Noter huzurunda yapılan kuraya 5 bin 946 kişi başvuruda bulunurken gerçekleşen kurada ise 224 asil ve 113 yedek olmak üzere toplamda 337 kişi belirlendi.

Kura çekimlerine katılan Batman İŞKUR İl Müdürü Besim Eviz, "Batman'a Toplum Yararına Çalışma Programı (TYP) elemanlarının kurumlara dağılımı için noter huzurunda kura çekimi yapılıyor. İnşallah Batman'ımıza hayırlı olur. Tabi sayı olarak bizim istediğim bir sayı değil ancak Genel Müdürlüğümüzün takdiri. Biz de bu manada mevcut sayıyla şeffaf, doğru adil bir kura yapalım dedik. Bu manada noter ve basın huzurunda çeşitli kurumların elaman dağılım kura çekimlerini  gerçekleştiriyoruz.” dedi.

Vatandaşları kalıcı bir işe yerleştirmeyi hedeflediklerini vurgulayan Eviz, “Vatandaşlara hep söylediğim şudur: Gerçekten kendi becerilerine uygun olarak daha fazla kalıcı işlere yönelmelerini talep ediyoruz. Şu an birçok sektör bizden eleman talep ediyor, bizde bu elemanların karşılanması noktasında zorlanıyoruz. Bu projeler geçici projelerdir. Ama asıl olarak bizim istihdam kurumu olarak amacımız vatandaşlarımızı kalıcı bir şekilde işe yerleşmeleridir." ifadelerini kullandı.

İSİM LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ
 

Etiketler: Batman İşkur TYP personel alım
Sende Yorumla...