Atatürk Parkı’nda SPOR ŞENLİĞİ
Yukarı

Atatürk Parkı’nda SPOR ŞENLİĞİ

Atatürk Parkı’nda SPOR ŞENLİĞİ
Bu içerik 343 kez okundu.

Gençlik ve Spor Bakanlığının hayata geçirdiği ve 81 ilde eş zamanlı olarak açılışı yapılan ‘Avrupa Hareketlilik ve Avrupa Spor’ Haftası etkinlikleri, Batman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından, Atatürk Parkında başladı. Birçok spor dalında hünerlerini sergileyen Batmanlı gençler, ‘Ulusal Herkes için Spor ve Sağlık Günleri’ sloganıyla ‘Harekette Bende Varım’ dediler.

“SAĞLIKLI YAŞAM VE MUTLULUK İÇİN HAREKET ETMELİYİZ”

‘Ulusal Herkes için Spor ve Sağlık Günleri’ sloganıyla ‘Harekette Bende Varım’ etkinlikleri öncesi yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından konuşan Vali Hulusi Şahin, herkesin bulunduğu ortamda azda olsa spor yapmasını istedi. ‘Harekette Bende Varım’ anlamının sağlık, mutluluk ve motivasyon olduğunu belirten Vali Hulusi Şahin; “Batman’da ‘Avrupa Hareketlilik ve Avrupa Spor’ haftası etkinlikleri muhteşem bir şekilde devam ediyor. Sporu ve hareket etmeyi hayatımızdan hiçbir zaman çıkarmamalıyız. Çünkü spor her zaman hayatımızda olmalıdır. Sağlıklı yaşam ve mutluluk için hareket yapmalıyız. Çocuklarımız biraz dijital ortamlardan uzak durup, spora yönlendirilmelerini istiyoruz. Bugünkü açılış etkinliklerinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

BİRÇOK SPOR DALINDA ETKİNLİK YAPILDI

Vali Hulusi Şahin’in yaptığı konuşmanın ardından davetliler spor etkinlik ve gösterilerinin yapıldığı alanları tek tek gezip, Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk’ten bilgi aldı. Halk Oyunları, Eskrim, Kor Tenisi, Masa Tenisi, Kick-Boks, Taekwondo, judo, Oryantiring, Güreş, Jimnastik, Dart, Boks, Mauy-Thai ve daha birçok branşta gösteri ve etkinlikler yapıldı. Halkın da yoğun ilgi gösterdiği etkinlikler yaklaşık 2 saat sürdü.

“SPOR YAPMAK İSTEYEN HERKESİN HİZMETİNDEYİZ”

7’den 77’ye herkesin spor yapması için özel programları uygulamaya başladıklarını belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk, sporu ve hareket etmeyi her kesime yayacaklarını söyledi. İl Müdürü Özperk; “Sayın Valimiz Hulusi Şahin’in destekleriyle bugün güzel bir açılış yaptık. Batman merkez ve ilçelerimizde sportif faaliyetleri ve herkesin hareket etmesi için çalışmalarımız aralıksız sürüyor. Bütün tesislerimizle ve antrenörlerimizle spor yapmak isteyen herkesin hizmetindeyiz” diye konuştu. 

Etiketler:
Sende Yorumla...