40 PARA CEZASI VAR!
Yukarı

40 PARA CEZASI VAR!

40 PARA CEZASI VAR!
Bu içerik 2171 kez okundu.
Advert

Görevinden uzaklaştırılan Belediye Meclis üyesi ve Belediye Eş Başkanı  Songül Korkmaz'a  son 5 yılda katıldığı eylemler gerekçe gösterilerek 40 kez idari para cezası kesildi. Son yıllarda basın açıklamalarına katılan kişilere ise idari para cezaları kesildi. Birçok kişiye bu süreç içerisinde 5, 10 ya da 17 kez para cezası kesilirken, Belediye Eşbaşkanı Songül Korkmaz hakkında ise 40 kez idari para cezası kesilmesiyle adeta ceza yağmuruna tutuldu. Kendisine kesilen ceza miktarının 11 bin 300 TL olduğunu kaydeden Korkmaz, bu cezalardan 13 tanesini ödediğini diğerlerine ise itiraz ettiğini söyledi.

CEZALAR HUKUKA AYKIRI

Yaptığı itirazlar sonucu 3 cezanın geri çekildiğini kaydeden Korkmaz,  cezaların anayasal zeminin bulunmadığını belirterek, “Anayasanın 26’ncı maddesinde ‘Herkes düşünce ve kanaatlerini söz yazı resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir’ diyor. Biz de hükümete eleştirilerimizi demokratik bir biçimde ifade ettiğimiz için bu cezalarla yüz yüze kaldık” dedi.

MUSA ORHAN PROTESTOSUNA CEZA

Kendisine kesilen cezalar arasında İpek Er’e tecavüz eden ve ölümüne neden olan eski uzman çavuş Musa Orhan’ı ve İstanbul Sözleşmesi’nin iptal edilmesine yönelik protestolara katılmak olduğunu belirten Korkmaz, “Batman’da uzun bir süredir eylem ve etkinlikler izne bağlanıyor ya da yasaklanıyor ama bunlar genelde sadece bizim için geçerli.  Topluma öncülük eden herkese ve özellikle kadın kimliğine karşı bir tutum var. Bu saldırı bazen dava bazen de idari para cezaları ile çoğu kez de fiziki bir şekilde gerçekleşiyor. Kadınların kazanımlarına saldıran iktidar buna karşı alana çıkan, itiraz eden kadın istemiyor. Bundan kaynaklı çok yönlü bir saldırı durumu gelişiyor. Benimle birlikte diğer kadın arkadaşlarımıza da para cezaları kesiliyor” diye ifade etti. 

Etiketler: batman songül korkmaz batman belediyesi hdp ceza para cezası
Sende Yorumla...