HAYIRLI BİR KERMES
Yukarı

HAYIRLI BİR KERMES

HAYIRLI BİR KERMES
Bu içerik 497 kez okundu.

Batman Umut Kervanı, yetim ve muhtaç aileler yararına “Yetim ve Muhtaçlara Umut Ol” temasıyla kentte düzenleyeceği kermese tüm halkını davet etti. Kermesin 5 gün süreceği bildirildi. Atatürk Parkı yanında 22-26 Ekim'de, 10.00 ila 20.00 saatleri arasında yapılacak kermese tüm Batmanlılar davet edildi. Batman Umut Kervanı Başkanı Salih Güzel yaptığı açıklamada, kermeste hayırseverlerin yapacakları sıcak ev yemekleri, tatlı, hediyelik eşya, giyim ve muhtelif eşya çeşitlerinin satılacağını belirtti.

“KERMESİMİZ GELENEKSEL HALE GELDİ”

Tüm hayırsever halkın yetim ve muhtaçların yararına düzenleyecekleri kermese davetli olduğunu söyleyen Güzel, “Batman Umut Kervanı olarak 2005’ten beri yetim, muhtaç ve ihtiyaç sahibi olduğunu tespit ettiğimiz ailelerin ihtiyacını gidermeye dönük belli dönemlerde faaliyetler yürütmekteyiz. Bu kapsamda her yıl geleneksel hale getirmiş olduğumuz ve ekim ayının ikinci yarısında gerçekleştirmeye gayret ettiğimiz, sadece salgın döneminde ara verdiğimiz kermes faaliyetimizi Allah nasip ederse bu yılda 22-26 Ekim tarihleri arasında Batman Atatürk Parkı yanındaki sokakta icra edeceğiz.” dedi.

“HAYIRSEVERLER KERMESE KATKIDA BULUNABİLİR”

‘Yetim ve Muhtaçlara Umut Ol’ temasını şiar edindiklerini vurgulayan Güzel, şöyle devam etti: “Bu temayla kermesimizi düzenleyeceğiz. Buradan gelecek gelirlerle bir nebzede olsun kayıtlarımızda bulunan yetim ve ihtiyaç sahibi mağdurların ihtiyaçlarını gidermek için kullanacağız. Hayırseverler kermesimize bizzat gelerek kermesten malzeme alıp katkı sunacakları gibi, kendi evlerinden el işi olsun, yemek çeşitleri olsun, nakdi yardıma dönüştürülebilecek tüm malzemelerle kermesimize katkıda bulunabilirler.”

“KERMES TÜM HALKA AÇIK”

Açıklamasında hayırseverlere çağrıda bulunan Güzel, “22-26 Ekim tarihleri arasında sabah saat 10.00 ila akşam 20.00’e kadar kermesimiz tüm halka açık olacaktır. Kermesimizde giyim, yemek, tatlı, evlerin süs eşyaları, kırtasiye ürünleri gibi nakdi yardıma dönüştürebileceğimiz tüm malzemelerle yardım oranımızı yüksek tutmaya çalışacağız. Bundan önce Batmanlı hayırseverler bizi yalnız bırakmamışlardı. Yine bu kermeste de bizi yalnız bırakmayacaklarına olan inancımız tamdır.” ifadelerini kullandı.(

Etiketler: umut kervanı batman umut kervanı kermes
Sende Yorumla...