YENİDOĞAN BAKIM EĞİTİMİ VERİLDİ
Yukarı
Advert

YENİDOĞAN BAKIM EĞİTİMİ VERİLDİ

YENİDOĞAN BAKIM EĞİTİMİ VERİLDİ
Bu içerik 439 kez okundu.

Batman İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı Çocuk, Ergen, Kadın ve Üreme Sağlığı Birimi tarafından yenidoğanın temel bakımı konusunda sağlık personelinin donanımını arttırarak yenidoğana yapılacak her türlü uygulamayı standart hale getirmek amacıyla hastanelerde yenidoğan yoğun bakım üniteleri, doğum servisleri ve 112 de görev yapan personellere yönelik “Temel Yenidoğan Bakım Eğitimi” düzenlendi.

Doğum Odasında Yenidoğan Bakımı ve Yenidoğanın İlk Muayenesi, Anne Sütünün Önemi ve Emzirme, Yenidoğanın Göz, Göbek ve Ağız Bakımı, Yenidoğanın Cilt Bakımı ve Banyosu, Yenidoğanda Riskli Durumlar ve Tehlike İşaretleri, Yenidoğanın Nakli, Yenidoğan Taramaları, Doğum Sonrası Taburculuk, Evde Yenidoğan Bakımı ve Aile Bilgilendirilmesi konularının yer aldığı eğitim iki ayrı grup olarak toplamda 41 sağlık personelin katılımı ile Tilmerç Sağlıklı Hayat Merkezi Eğitim Salonunda gerçekleştirildi.

Eğitimde Yenidoğan Uzmanı Dr. Hatice Turgut, Kadın Doğum Uzmanı Dr.Melike Makul Öner, ÇEKÜS Birim Sorumlusu Hemşire Nuray Sarı, Üreme Sağlığı İl Eğitimcileri Dr. Kıymet Koç, Ebe Hikmet Kızıl Erzen, Hemşire Ayşegül Tan ve Hemşire Arzu Eren eğitimci olarak yer aldı.

Etiketler:
Sende Yorumla...