BU NEYİN SESSİZLİĞİ?
Yukarı
Advert

BU NEYİN SESSİZLİĞİ?

BU NEYİN SESSİZLİĞİ?
Bu içerik 931 kez okundu.
Advert

Günlerdir Batman Petrolspor’un TPAO devredilmesini beklenirken, ne Petrolspor yönetiminden, ne Batman Valiliğinden ne de TPAO Genel Müdürlüğünden konu hakkında hiçbir açıklama yapılmadı. Bu duruma büyük tepki gösteren taraftarlar da kulübün devredilmesi için sosyal medyayı ayağa kaldırdı.

TOPLANTI İPTAL EDİLMİŞTİ

İlk olarak iki hafta önce somut olarak gündeme gelen Batman Valisi Ekrem Canalp’ın TPAO Genel Müdürlüğüne yazdığı resmi yazıyla, genel müdürlüğün kulübün yeniden alınması için yeşil ışık yaktığı öğrenilmişti. Ancak bu gelişmeden sonra geçen süre zarfında hiçbir adım atılmadı. Son olarak geçtiğimiz Cuma günü Petrolspor’un resmi sosyal medya hesabından yapılan açıklamada Vali Ekrem Canalp, Kulüp Başkanı A. Vahap Akbaş ve TPAO Bölge Müdürü Mustafa Demir’in toplantıda bir araya geleceği belirtilmişti. Ancak toplantı yapılmadı ve neden yapılmadığı konusunda da hiçbir açıklama yapılmadı.

PAZARTESİ GÜNÜ DE GEÇTİ

Günlerdir kamuoyunun tek gündem maddesi haline gelen konu için taraflar sessizliğini korurken, sosyal medyada ise iddialar havalarda uçuşuyor. Son olarak Petrolspor yönetiminin 27 Haziran pazartesi günü durumların netleşeceğini ve bu konuda kamuoyuna açıklama yapılacağı bilgisi edinilmişti. Ancak buna rağmen pazartesi günü Petrolspor yönetiminden konu hakkında tek bir kelime dahi açıklama yapılmadı.

TPAO ŞARTSIZ VE KOŞULSUZ İSTİYOR

Edindiğimiz son iddiaya göre, Vali Ekrem Canalp’ın yazdığı resmi yazıya yeşil ışık yakan ve kulübü borçlarıyla almayı kabul eden TPAO Genel Müdürlüğü, takımın tamamının şartsız ve koşulsuz şekilde verilmesi halinde alınacağını ifade etmiş. Ancak bu gelişmenin akabinde de taraflar arasında dolaylı görüşmeler yaşanmışsa bile, devir sürecine bir türlü geçilemediği öğrenildi. Edindiğimiz bir diğer iddiaya göre de, TPAO Genel Müdürlüğünün sürecin uzamasından bir hayli rahatsız olduğu yönünde.

TARAFTARLAR TWİTTERİ SALLADI

Günlerdir adeta ölüm sessizliğinin yaşandığı devir işlemleri için kimsenin ağzını bıçak açmazken, taraftarın sabrı da tükenme noktasına geldi. Art arda sosyal medyadan üç kez örgütlenen taraftarlar, “Takımı Devredin” “Batman Sizden Büyüktür” ve Batman’a ihanet etmeyin” etiketleriyle konuyu ülke gündemine taşırken, mevcut Petrolspor yönetimine de ateş püskürdüler. Tüm bunlar yaşanırken, taraflar ise sessizliklerini sürdürüyor. Açıklamanın ne zaman yapılacağı, devrin ne zaman gerçekleşeceği veya mevcut yönetimin olumlu ya da olumsuz nasıl bir yol haritası çizeceği konusunda büyük soru işaretleri yaşanıyor. (Murat Ezgin)

Etiketler:
Sende Yorumla...