ARAÇ FİYATLARI DÜŞER Mİ?
Yukarı
Advert

ARAÇ FİYATLARI DÜŞER Mİ?

ARAÇ FİYATLARI DÜŞER Mİ?
Bu içerik 1473 kez okundu.

ÇİP ve ÖTV sorunu giderilirse araç fiyatları düşer!

Sıfır ve ikinci el araç fiyatlarının halen çok yüksek olduğunu belirten sektör temsilcileri, ÇİP ve ÖTV sorununun giderilmesi halinde araç fiyatlarının ciddi oranda düşeceğini belirtiyor.

Sıfır ve ikinci el araç piyasasında fiyatların aşırı yüksekliğinden ötürü sıkıntılar devam ediyor. Araç ihtiyacı olup almak isteyen birçok vatandaş fahiş fiyatlardan ötürü araç alamıyor. Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Batman’daki bir otomobil bayisinin bölge satış sorumlusu olan Necdet Arburşu, fiyat yüksekliğinin bazı sorunlardan kaynaklandığını ifade etti.

“ÜMİDİMİZ ÖTV’NİN DÜŞMESİDİR”

Şu anda dünya genelinde sıfır araç üretiminde ÇİP ve parça krizinden dolayı sıkıntıların yaşandığına dikkat çeken Arburşu, “Bu nedenden dolayı sıfır araç üretimi bayağı düşük ve araç taleplerine cevap veremiyoru.” dedi. “Hatta her aracı da getirtemiyoruz” diyen Arburşu, “Şu an sıfır araç satışlarımız iyi ama son bir haftadır ÖTV düşecek diye çıkan haberlerden dolayı bir durgunluk var. Şu anki ümidimiz ÖTV’nin düşmesidir. Çünkü bu söylemden sonra halk araç alımlarını biraz erteledi.” ifadelerini kullandı. 

Etiketler:
Sende Yorumla...