SEVERSENİZ TAM SEVİN!
Yukarı
SEVERSENİZ TAM SEVİN!
Abdurrahman EKiNCi

SEVERSENİZ TAM SEVİN!

Bu içerik 230 kez okundu.

Severseniz tam sevin, erkeğin kalbine giriyorsunuz ona bağlı olduğunuzu gösteriyorsunuz, sonra da sana deli gibi âşık oluyor.  Onu bırakıp, onun gözleri önünde, başkasına gönül veriyorsun o da çılgına dönüyor. Bu sefer ya kendine yâda sana zarar veriyor. Yapmayın öyle sevecekseniz efendi gibi sevin, yoksa oturun evinizde size bir kısmet çıkıncaya kadar. Gecen hafta mezarlıkta tesadüfen bir mezarın başında ağlayanlar gördüm. Sordum. Askerden yeni terhis olmuş genç delikanlı bir kızı sevmiş ona vermemişler o da intihar etmiş. Görüyor musunuz? Bunun vebali yok mu zannediyorsunuz.

Yüce Allah Kuran’ı kerimde şöyle buyurmaktadır: ’Allah gözlerin hainliklerini ve göğüslerin sakladıklarını bilir. Mümin süresi 19.ayet.

Bir kişiyi sevmek kolaydır, vazgeçmek zordur. Bir erkeğe gönül verip onu kendine bağladıktan sonra, başka bir erkeği seven kızlara sesleniyorum: ’anneler yıllarca büyük bir emekle büyüttükleri gençler sizin yüzünüzden hayatlarına son veriyorlar. Yazık değil mi? Anneler bu pırlanta gibi gençleri sizin keyfu sefanıza göre kurban etmek için mi yetiştirdiler. facebook, instagram gibi sosyal paylaşım sitelerinde zengin yâda yakışıklı erkeklerin kalbini çalıyorsunuz, ardından zenginliği kaybolduktan sonra, başka bir zengine kayıyorsunuz. Bu sefer önceki sevdiğinizi mecnun gibi deliye döndürüyorsunuz. Yazıklar olsun. Sevmeyi bilmiyorsanız, yalandan seviyorsanız, oturun oturduğunuz yerde, evinizde bekleyin kısmetiniz çıkana kadar.

Bilemezsin kim dost, kim düşman, bazen tutuğun eldir seni arkandan vuran.

Bir evlat kolay yetişmiyor, anne ve babası o evladı ne şartlarda ne zorluklardan geçerek bu yaşa getirmiş onu biliyor musunuz? Ama size göre canı cehenneme hiç kıymeti yok. İyi düşünün ki sizin de erkek kardeşleriniz yâda abileriniz var onların bu hale girmesini ister misiniz? İstemezsiniz değil mi? Çünkü çok acı bir durum. Allah’a emanet olun.

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...

2020 Batman Gazetesi Inc. Tüm hakları saklıdır.