ELEKTRİK FATURALARINI GÖZDEN GEÇİRİN
Yukarı
ELEKTRİK FATURALARINI GÖZDEN GEÇİRİN
Abdurrahman EKiNCi

ELEKTRİK FATURALARINI GÖZDEN GEÇİRİN

Bu içerik 215 kez okundu.

ESNAF ELEKTRİK FATURASINA ÇALIŞIYOR

Elektrik faturasının çokluğundan dolayı esnaf kepenk indiriyor. Bu böyle yürümez bu elektrik faturasının çokluğu meclise taşınması lazım. En kısa zamanda halka biraz nefes aldırmaları lazım. Böyle giderse esnaflık yapan kimse kalmayacak olan kime olacak biz halka olacak.

Halk zaten işsizlikten kıvranıyor. Ne yapacağını şaşırmış durumdayken kabarık elektrik faturalarıyla karşılaşınca adeta çılgına dönüyor. Halkımızın çoğu ya asgari ücret yâda karın tokluğuna çalışıyorlar, âmâ ne yazık ki kazandıkları bu paraları çoluk çocuğuna yediremeden elektrik faturalarına veriyorlar. Vermezseler elektrikleri kesilecek bu sefer karanlıkta bırakılacaklar.

Peygamberimiz(s.a.v) bir hadisi şerifinde şöyle buyurmaktadır: “Mazlumun bedduasını almaktan son derece çekinin, çünkü onun bedduası ile Allah arasında bir perde yoktur…”

Elektrik kurumu yetkililerine sesleniyorum: kendinizi halkın yerine koyun ve öyle hareket edin. Hiç beklemediğiniz bir anda size çok uçuk bir fatura gelse o anki psikolojik durumunuz nasıl olur, nasıl bir tepki ortaya koyarsınız. Ve yahut misafiriniz var. İçerisi tıklım tıklım, dolu birden elektrik kesiliyor, evde mum yok, ışıldak yok nasıl bir hale girersiniz. Bunları hiç düşündünüz mü? Bir gün bu dünya bitecek herkes kendi yaptığının karşılığını alacak yaptığımızın karşılığını alacak gün gelmeden önce halkı zor duruma sokacak onları bunalıma sokmaktan vazgeçin. Kim ne kadar ceza hak ediyorsa verin, aşırıya gitmeyin. Sizler de çok iyi biliyorsunuz ki esnaflar kan ağlıyor, asgari ücretli aybaşını nasıl getireceğini kara kara düşünüyor. Bunun üstüne kaşsısında iki kira kadar fatura ile karşılaşıyor. Bu kişinin sakin hareket etmesini düşünebilir misiniz?

Allah kuranı kerimde şöyle buyurmaktadır: “Ey iman edenler Allah’ın size helal kıldığı iyi ve temiz nimetleri kendinize haram etmeyin Yüce ve Allah’ın koyduğu sınırları aşmayın. Çünkü Allah haddi aşanları sevmez…”

Kabarık faturanın yanı sıra birde elektrik kesintileri de halkı bıktırma derecesine getirmiş. Allah’ın verdiği bu elektriğin tadını doyasıya üzün süre aralıksız yaşama hakkını elde edemez miyiz?  Yâda ne zaman bu hakkımıza kavuşacağız. Allah’a emanet olun.

 

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...

2020 Batman Gazetesi Inc. Tüm hakları saklıdır.