BAHANENİZ DOLAR YÜKSELİYOR!Anchor
Yukarı
BAHANENİZ DOLAR YÜKSELİYOR!Anchor
Abdurrahman EKiNCi

BAHANENİZ DOLAR YÜKSELİYOR!Anchor

Bu içerik 217 kez okundu.

Farz edelim ki sizin sattığınız ürünler dolara endeksli yükseliyor, siz de ona göre zam yapıyorsunuz. Peki, dolar düştüğü zaman niye ürünlerinizin fiyatını düşürmüyorsunuz? Düşürün ki bilelim halkı düşündüğünüzü. Bu virüs hastalığının hepimizi çevrelediği, buna bağlı olarak işyerlerinin kapanıp işsizliğin olduğu, birçok insanın kuru bir ekmeğe muhtaç olduğu, bu dönemi fırsat bilip her kesimin ihtiyaç duyduğu gıda ürünlerine zam üzerine zam yaparak, halkı kandıran hainler, sizler bu dünyada devamlı kalacağınızı mı zannediyorsunuz? Kaldı ki; insanların mağdur durumlarını düşünüp onlara ekstra bir katkı sunmanız gerekirken, onların içinde bulunduğu psikolojik durumu görmezden gelip ürüne daha çok bindirme yapıp satıyorsunuz. Yazıklar olsun diyorum size! Mahşer alanındaki hesap günü elbette sizi de yakalayacaktır. Hiç şüpheniz olmasın, o gün haksız kazançla kazandığınızı geri vermek istersiniz ama iş işten geçmiş olacak

Yüce Allah kuranı kerimde şöyle buyurmaktadır: “Ey insanlar, hiç şüphesiz Allah’ın vadi haktır; öyle ise dünya hayatı sizi aldatmasın ve aldatıcılar da sizi Allah ile aldatmasın.” Fatır süresi 5.ayet

Hayat pahalılığından dolayı insanların zaten alım gücü düşmüş, ekonomik sıkıntıların içinde boğulma derecesine gelmiş, bir de sizin ekstra hiçbir kayda ve kurala uymadan, vicdanın sesini dinlemeden, empati kurmadan, bu hastalığı fırsat bilip insanları sömürüp soymanızın ne dinde ne de insanlıkta yeri vardır. Böyle devam ederse insanlar artık evine kuru ekmek bile götüremeyecek, yapmayın böyle, sizi kurtaracak en azami karınız neyse atın üzerine hayatınıza devam edin, hem insanlardan dua alırsınız hem de Allah’ın huzuruna temiz bir yüzle gitmenin adımını atmış olursunuz.

Ebu hureyre radiyallahu anh’den rivayet edildiğine göre peygamberimiz(s.a.v) şöyle buyurdu: “Bize silah çeken bizden değildir. Bize hile yapan aldatan da bizden değildir.”

Buradan virüsü fırsat bilip zam üzerine zam yapan, kendi nefsinden başkasını düşünmeyen hainlere sesleniyorum: “Bu halk sizi affetmeyecektir. ” Allah’a emanet olun.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...