GÜZEL GÜNLER BİZİ BEKLİYOR
Yukarı
GÜZEL GÜNLER BİZİ BEKLİYOR
Şehmus Ustabaşı

GÜZEL GÜNLER BİZİ BEKLİYOR

Bu içerik 274 kez okundu.

Yazımı Covid19 hakkında yazacağım…

Hayat normale gidiyor ve hepimizi sevindiriyor. Batman Türkiye’de virüslü kişi sayısı ile 4. alarak bizi ve Batman’ı sevindirdi. Ama yine kendimize dikkat etmemiz gerekiyor. Geçen gün Batman’da mutasyonlu virüs olduğu duyuruldu. O kişi karantinaya alındı. Bunun şakası yok. Titizliğe her zaman olduğu gibi devam etmemiz gerekiyor. Sosyal mesafeye dikkat etmemiz gerekiyor. Çünkü virüs ciddiyetini koruyor. İş yerimizde ve dışarıda korunmaya eski önemle dikkat etmeliyiz. Toplu taşıma araçları çok kalabalık olduğu için virüs tehlikesi bulunmakta. Bu nedenle dikkat etmemiz lazım.

Değerli okuyucularım virüs katil gibi çok sevdiklerimizi bizden aldı. Batman’da ve Türkiye’de sevdiklerimiz ve çok önemli kişiler rahmet etti. Ölenlere Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun. Tüm dünyanın başındaki katil Covid-19 yaşattığı acıları birçok kişi yaşadı. Bu virüs hepimize sıkıntılar yaşattı. Rabbimden dilerim ki bütün Dünya, Türkiye ve Batman bir an önce rahatlığa kavuşur.

Yakında kahveler, lokantalar ve kafeteryalar açılacak. Lütfen sosyal mesafeye ve maskeye dikkat edelim. Hepimiz sağlığı için maske takalım. Yan yana oturmayalım.

Ara sıra Diyarbakır caddesinde,  Turgut Özal Bulvarı’nda ve çarşıda kalabalık oluşuyor. Nerede kalabalık varsa orada daha dikkatli olmalıyız. Kendi sağlığımızı düşünmemiz gerekiyor Mecbur olmadığı sürece büyüklerimizi sık ziyaret etmeyelim. Onlar bizim için çok değerlidir. Onların sağlığını tehlikeye atmayalım. Telefon ile görüşelim veya pencereden el sallayalım. Büyüklerimizin Covid19 aşısı olmasına yardımcı olalım. Cumhurbaşkanımız, Sağlık Bakanı, Baklanlarımız ve Valilerimiz aşı oldu. Sıra yaşlılarımıza geldi. Basamakla gençlerimiz de aşı olacak .

Gençlerimiz için okul hayatı başlıyor. Gençler geleceği için okula giderken geleceğini düşünerek sağlıklarını düşünmeleri  gerekiyor. Elbette onların oyun oynamaya ve arkadaşları ile vakit geçirmeye hakkı var. Ancak anne ve babalarının sözünü dinlesinler. Ve sosyal mesafeye dikkat etsinler. Anne ve babaların çocuklarını eğitip Covid19 kurallarını öğretmesi gerekiyor.

Gençler bizim geleceğimizdir. Onlara iyi bir eğitim vermemiz lazım. Onlara severek yardımcı olmalıyız. Online eğitim verimsiz geçtiği için onlara yardımcı olmalıyız. Kitap sevgisi aşılamalıyız. Güzel ahlakı öğütleyelim. Gençler bizim için çok değerlidir.

İnşallah artık her şey güzel olacak. Covid19 tamamen biter ve biz de rahata kavuşuruz. Hepimiz yorulduk bu virüsten. Bir senedir mücadele ediyoruz. Bu da Allah’ın bir imtihanıdır. Allah yardımcımız olsun. Büyüklerimiz ‘Zaman her şeyin ilacıdır’ der. Bu sebeple sabretmeliyiz, eski günlere kavuşalım. En yakın zamanda güzel günlerimizi göreceğiz inşallah. Ben inanıyorum ki güzel günlerin bize gelmesine az kaldı.

Yazımın sonunda bütün güzel Batman halkını saygıyla selamlıyorum.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...