MATEMDEYİZ…
Yukarı
MATEMDEYİZ…
Şehmus Ustabaşı

MATEMDEYİZ…

Bu içerik 545 kez okundu.

Merhaba değerli Batman gazetesi okurları, bu gün yaklaşık iki yıla yakın zamandır tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını ve yaşanan ölümlere dikkat çekmek istiyorum. Salgın hastalık ve bu hastalıktan Batman’da hayatını kaybeden yüzlerce vatandaş var ve maalesef  insanlar halen tüm uyarılara rağmen kurallara uymayıp havaiyi fişek patlatarak kutlama yapıyor. Yine düğün salonundan çıkışta konvoy halinde çalınan korna ve evin önünde çekilen halaylar ve zılgıtlar bunlar hoş bir görüntü değil hele Batman matemdeyken.

Değerli okurlar biliyorsunuz, yaklaşık iki yıla aşkındır covid-19 salgın hastalık var ve bu hastalık nedeniyle maalesef sevdiklerimizi bir bir aramızdan bu hastalık alıyor. Yaprak dökümü misali ama maalesef etrafımızda sevdiklerimizi kaybederken insanlar halen hiçbir şey olmamış gibi ne maske, ne hijyen kuralları, ne de sosyal mesafe kurallarına uyuyorlar. Onu da geçtik hastaneler artan bu hastalık nedeniyle dolup taşarken ve insanlar tedavi edilmeleri için yer zar zor bulurken ve yine kimisi ise bu hastalığı ağır geçirirken insanlar halen umursamıyor. Ben görüyorum çoğu hasta yakını evinden getirdiği yastık kilim ile hastasını hastane bahçesinde  sabahlara kadar perişan halde  oturarak geçiriyor. 

Ama maalesef insanlar halen düğün konvoyu oluşturup şehir içinde korna çalıp eğlenenler var, bu yetmemiş gibi bir de evin önünde halay çekip zılgıt atılıyor, kimisi ise yapılan tüm uyarılara rağmen halen havai fişek patlatıp gelin ve damadın gelişini kutluyor.

Değerli Batmanlılar tatbikî mutlu gününüzde çocuğunuzun düğününde mutlu olacaksınız buna kimsenin bir itirazı yok, âmâ son 1,5 aydır Batman merkez ve ilçelerinde bu salgın hastalık nedeniyle peş peşe ölümler yaşanıyor. Buna saygı için düğün salonu çıkışında gelin damat için araç konvoyu oluşsun ama korna çalınmasın, gelin damat bulundukları adrese getirilirken sesiz sedasız eve girsinler belki komşuları yakınını kaybetti olabilir. Demek istediğim en azından bu salgın hastalık bitinceye kadar. Çünkü etrafımızda sevdiklerimiz yaprak dökümü misali bir bir vefat ediyor. Allah tüm insanlığın yardımcısı olsun gerçekten çok kötü bir süreç yaşıyoruz, insanlar öyle bir duruma düştü ki esnaf iş yapmadan kapatıyor, insanlar artık ev ziyaretleri yapmaktan kaçınıyor, insanlar taziyelerini yapamaz durumu geldi velhasıl işimiz çok zor onun için lütfen her kes aşı olsun, aşı olsun ki bu salgından kurtulalım.

HOŞÇA KALIN

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...