İRAZ VE YATIRIMCILAR
Yukarı
İRAZ VE YATIRIMCILAR
Şehmus Ustabaşı

İRAZ VE YATIRIMCILAR

Bu içerik 940 kez okundu.

Merhaba değerli Batman Gazetesi okurları bu günkü yazımı genç dinamik ve Batman’ın kalkınması büyümesi gelişmesi  ve sanayileşmesi için özverili bir şekilde çalışan hukukçu aynı zamanda  (MÜSİAD), Batman Şube Başkanı Aladdin İraz’dan bahsedeceğim.

2019 yılında Batman (MÜSİAD)’ tarafından yapılan genel kurulda uzun yıllar başkanlık görevini başarıyla tamamlayan iş insanı Suad Özdemir, görev süresinin dolmasının ardından görevini İş adamı hukukçu Aladdin İraz’a devretti.

Aladdin İraz kimdir?

1983 Batman doğumlu olup İlk-orta ve liseyi Batman’da bitirdi, ardından 2002-2006 yılları arasında Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesinde lisans eğitimini bitirdikten sonra yine aynı üniversitede kamu hukuku ana bilim dalında yüksek lisans eğitimini aldı. 2006 yılında günümüze dek hukukçuluk yapan İraz,2019 yılında ise (MÜSİAD) Batman Şube Başkanı oldu. Yaklaşık üç yıldır Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Başkanlığını yapan Aladdin İraz, Batman’da özellikle son iki yıldır devam eden Covid-19 salgın hastalık nedeniyle Batman’ın kalkınması ve gelişmesi için iş insanlarının ve yatırımcıların Batman’a yönlendirilmesi için online bölgesel iş geliştirme fuarları ve şehir tanıtım toplantıları yapılması konusunda  önemli işler yaptı.

(MÜSİAD) Başkanı Aladdin İraz, hem hukukçu hem de yatırımcının yanında 2019 yılından bu yana (MÜSİAD) Batman Şube başkanlığı yapan Avukat Alaaddin İraz Batman İş dünyasının da yakından tanıdığı bir isim. Çocukluğu ve gençliği Batman'da geçen hukukçu,  son 3 yıldır başkanlığını yaptığı (MÜSİAD)'da  örnek projeleri bir bir  hayata geçiriyor.  Bu bölgede yatırım yapmak isteyen iş adamlarına ve iş dünyasına sonuna kadar kapıları açan Başkan İraz, ayrıca İş insanın yanında olduğunu bir dizi etkinliklerle ispatlamış.  Ayrıca Batman'da çok örnek çalışmalar gerçekleştiriyor.  Mesela Geçen hafta örnek bir etkinlikle adından söz ettirdi.  (MÜSİAD)  Batman'da sanayinin gelişmesine özellikle Organize Sanayi bölgesine yeni bir OSB katan Vali ve Belediye Başkan Vekili Hulusi Şahin'e de anlamlı bir plaket verdi. Yatırımcıya büyük olanaklar sağlayan Vali Hulusi Şahin'i unutmayan ve Vali Hulusi Şahin ile sürekli  koordineli bir şekilde  çalışan ve özveri bir şekilde görev yapan İraz, iş insanlarından‘da tam not alıyor.

Son yıllarda huzuru yakalayan Batman artık yatırımcıyı yeni iş alanlarına sevk ediyor. İşte bu gelişmelerle de ekonomik  odağı ve örnek temsilcilerini de harekete geçiriyor. İraz başkanlığındaki MÜSİAD boş durmuyor. MÜSİAD'ın bir ayağı Batman'da bir diğer ayağı da Ankara da ve diğer güzel etkinliklerde de (MÜSİAD) ve yönetim hummalı bir çalışma içindeler .

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...