DİKKAT ÇEKMEK İÇİN DEĞİL Mİ?
Yukarı
DİKKAT ÇEKMEK İÇİN DEĞİL Mİ?
Abdurrahman EKiNCi

DİKKAT ÇEKMEK İÇİN DEĞİL Mİ?

Bu içerik 510 kez okundu.

Üzerinde titizlikle durulması gereken en önemli konu; her hangi bir cinsin kendi giyim ve kuşamından dolayı karşı cinsin şehvet duygularını uyandırıp tahrik etmesidir. Hiç kimse kendi zevklerini tatmin etmek için karşı tarafın kendisi için beslediği duyguları hiçe sayma hakkı yoktur. Herkes giyim ve kuşamında haddini bilmeli karşı cinsi tahrik etmenin ne kadar tehlikeli sonuçlar doğuracağını unutmamalı. O yüzden Hıristiyan bir ülke olan Amerika’da bile karşı cinsi tahrik ettiği için tayt giyimine bazı yasaklar getiriliyorsa, Müslüman olan ülkemizde bu yasağın daha ciddisini görmemiz lazım.

Yüce Allah Kuran’ı kerimde şöyle buyurmaktadır: “Ey peygamberin kadınları! Sizden her kim açık bir terbiyesizlik ederse ona azap iki kat katlanır. Bu Allah’a göre kolay bulunuyor” Ahzab Süresi 30.Ayet

Şimdi toplum arasında yaygın olmuş koyun kendi bacağıyla, keçi kendi bacağıyla hayır ben o söze katılmıyorum. Eğer öyle ise o zaman o karşı cinsini tahrik eden kişinin bulunduğu sokağa kokmuş bir koyun leşi konulsa ve o leş saatlerce orda dursa olur mu? Hayır, çünkü kokusu onu da rahatsız eder. O yüzden kimse kimsenin şehvet duygularını uyandırma hakkına sahip değildir. Lütfen birbirimizin insani değerlerine saygı duyalım. Sırf tüm dikkatleri üzerimize çekmek için hayâ dışı elbiseler giyinmeyelim. Tayt; Müslüman bir bayanın giyeceği bir elbise türü değildir. Bu oyunlar; bizi İslam’dan uzaklaştırmak isteyenlerin oyunlarıdır. Aklımızı başımıza alalım İslam dini ne diyorsa ona göre giyinelim. Yoksa başkalarının günahına girmek kaçınılmaz olacaktır.

Peygamberimiz(s.a.v) kadın gibi giyinen erkeğe, erkek gibi giyinen kadına lanet etti. (Ebû Dâvûd, Libas 28; bk. Ahmed İbni Hanbel, Müsned, 2/325)

Buradan zevkini tatmin etmek için karşı cinsini tahrik eden, şehvet duygularının uyanmasına sebep olan tüm Müslüman bay ve bayanlara sesleniyorum: ’lütfen! İslam dininin dediği gibi hayâ ve edep kuralları çerçevesinde giyinmeye dikkat edin. Allah’a emanet olun.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...