MUTLULUK İKİ METRE ZİNCİRDE DEĞİL
Yukarı
Advert
MUTLULUK İKİ METRE ZİNCİRDE DEĞİL
Abdurrahman EKiNCi

MUTLULUK İKİ METRE ZİNCİRDE DEĞİL

Bu içerik 201 kez okundu.

Anneler babalar lütfen evlenmek isteyen kız ve erkeklerimize kolaylık gösterelim,masrafa sokmakla onlara hayatı zehir etmeyin.Gerçekten gelin olacak kızınızı seviyorsanız damadı boğaza kadar borca sokmamalısınız. Anneler, babalar erkek çocuğunuzu evlendirirken nasıl ki az masrafla kurtulmak istiyorsanız, kızınızı evlendirirken de damat tarafının az masrafla kurtulmasını isteyin, onlara çok yük yüklemeyin. Bırakın birbirlerini seven gelin ve damat, ömür boyu mutlu bir evlilik yaşasınlar, bütün günlerini altından kalkamayacakları borcu düşünmekle geçirmesinler. Eğer gerçekten siz anne babaların derdi çocuklarınızın mutlu olması ise, onlar öyle mutludurlar. Boğaza kadar borç bataklığına sürükleyeceksiniz, sonrada çiften mutluluk, sevgi, ilgi bekleyeceksiniz, bu hayal olur. Onlar aybaşı taksitten başka hiçbir şey düşünmez.

Peygamberimiz(s.a.v) şöyle buyurmaktadır: “Bir kimse bir müminin dünya sıkıntılarından bir sıkıntısını giderirse, Allah da o kimsenin kıyamet gününün sıkıntılarından bir sıkıntısını giderir. Bir kimse, darda bulunan bir kimseye kolaylık gösterirse, Allah da o kimsenin dünya ve ahiret darlıklarından bir kolaylık verir…” Müslim zikr 38 (2699)

Şu anda insanların ancak karınlarını doyurabilecek bir duruma geldiklerini varsayarsak, evlilik için altın, düğün salonu evin döşemesine ne kadar para gider artık siz düşünün. Böylece evliliğe adım atan gençlerimize kolaylık sağlayalım.5 çift bilezik 2 metre zincir,100 milyara yatak odası ve 50 milyara perde istemenin hiçbir anlamı yok, bunlar mutluluk getirmez, mutsuzluk getirir. Ayrıca onların yükünü hafifletmekle gençlerin kötü yola, zinaya bulaşmasının önüne de geçmiş olursunuz. Kızınızı seviyorsanız damat tarafının yükünü çok ağırlaştırmazsınız, çünkü kızınız altını, yatak odasını, perdeyi değil, damadı sevmiştir. Kendi zevk ve sefanıza göre onların sevgisini bölmenize hakkınız yok.

Peygamberimiz(s.a.v) başka bir hadisinde şöyle buyurmaktadır: ’size dininden ve namusundan emin olduğunuz birisi kız istemek için geldiği zaman, onunla, emrinizde bulunan kızı evlendiriniz. Bunu yapmadığınız takdirde yeryüzünde fitne çıkar ve büyük bir fesat olur. tirmizi

 

Buradan tüm anne ve babalara sesleniyorum: ’lütfen birbirlerini seven gençleri ayırmayın, hatta: onların bir araya gelmesi için kolaylık gösterin. Evlenince hiç bir şeye sahip olmayan mutlu bir çift, her şeye sahip olan mutsuz bir çiften daha iyidir. Mutsuz çift boşanma sinyalleri verir ama mutlu çift hayatına gülücüklerle devam eder. Allah’a emanet olun.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...