TALEBİMİZDİR
Yukarı
Advert
TALEBİMİZDİR
Hasan Canyiğit

TALEBİMİZDİR

Bu içerik 84 kez okundu.

MİNİBÜSLERE KLİMA İSTİYORUZ!

Son aylarda yakıt fiyatlarından dolayı sıklıkla zam talebinde bulunan minibüsçüler, kurban bayramıyla birlikte 1,5 TL’lik artışa giderek fiyatı 3,5’TL’den 5 TL’ye yükseltti.

Kısmi tepkiler olsa da çoğunluk zammın haklı gerekçeleri olduğunu savunuyor. Biz teknik olarak çok bilgi sahip değiliz, ancak ekonomik kriz hepimizin malumu, o yüzden hak buysa diyecek bir şeyde yok.

Ancak yıllardır geçtiğimiz büyük sıkıntıya artık minibüsçülerin de kulak vermesini istiyoruz. Kış aylarını da bir tarafa bırakarak, özellikle yazları için minibüsçülerden artık klimalı araçlara geçmelerini veya eğer sistem elverişli ise araçlarına klima takmalarını istiyoruz.

Bu konuda da teknik olarak bilgi sahibi olmayabiliriz ve minibüsçülerden tepkiler de gelebilir. Ancak nasıl yapılan zam miktarı için vatandaşlar olarak nasıl durumu kabul ediyorsak, minibüsçülerin de yıllardır halktan gelen bu talebe artık kulak vermeleri gerektiği inancındayız.

BİZİ AYAKTA TUTACAK OLAN SEVGİDİR

Kurban bayramının birinci günü bütün Batman halkını üzüntüye boğan bir olay meydana geldi. Beşiri ilçesine bağlı Yontukyazı köyünde 7 ailenin karıştığı kavgada 54 kişi yaralanmıştı.

Bu üzücü kavga kentte büyük yankı uyandırırken, Batman’da tüm hastaneler bir anda doldu ve emniyet teyakkuza geçti. Aradan geçen birkaç günde çok şükür yaralıların büyük bir bölümü taburcu edildi.

Şuanda bize gelen bilgilere göre her kesimden, ailelerin barışması için yoğun çaba sarf ediliyor. Bizde Batman Gazetesi olarak okuyucularımız adına aile fertlerini sağ duyuya davet ediyoruz. Çünkü Yontukyazı köylüleri hakkında edindiğimiz bilgilere göre, uzun yıllardır birlik ve beraberlik içerisinde bir hayat sürdürdükleridir.

Bir anlık öfkeyle yaşanan acı tablonun bilançosu çok ağır oldu. Bu nedenle, bizi ayakta tutacak en güzel bağın kardeşlik ve sevgi olduğu bu dünyada; hemşehrilerimizden beklediğimiz de bir an önce sevindirici haberin gelmesidir.

MERSİN OUT, TATVAN İN!

Yıllardır Batmanlıların tatil konusunda uğrak yeri olan Mersin, ekonomik kriz ve serin havaya yenildi.

Son yıllarda Mersin yerine daha serin ve ekonomik olarak daha uygun bölgeleri seçen Batmanlılar, özellikle Tatvan’a akın ediyor. Burada aileler gayrimenkul alımına başlarken, genç kesim de, çadır kamplara rağbet gösteriyor.

Kurban bayramında da Tatvan başta olmak üzere, Bitlis ve Van bölgesine giden binlerce Batmanlı, yeni tatil bölgesini de belirlemiş oldu. Mersin’e gidenlerde büyük düşüş yaşanırken, ekonomik kriz ve sıcak hava sayısal düşüşlerde büyük etken oluşturdu.

Sende Yorumla...