HELAL YİYİN ARTIK!
Yukarı
Advert
HELAL YİYİN ARTIK!
AYTEKİN ALPTEKİN

HELAL YİYİN ARTIK!

Bu içerik 375 kez okundu.

Sevgili dostlar 

Helal ekmek yemenin zamanı gelmedi mi sizce?

Şaşırdınız değil mi?

“Bu da nerden çıktı” diye belki de kızdınız.

Öfkelenin, çok kızın çünkü dost acı söyler bende dostunuzum ve sizi hatta herkesi helal ekmek yemeye davet ediyorum.

Maddi durumu iyi olup kaçak elektrik kullananlar kul hakkı yiyorsunuz zira sizin yerine başkalarına pay ediliyor o kaçak ücret nedeniyle “ah” alıyorsunuz. 

Kaçak elektrikle ekmek pişiren su kaynatan iş yeri çalıştıran çay satan veya sattıran; vazgeçin kul görmez Allah görür ve bilir ve bereketi eksiktir gün gelir herkesin hakkını alır. 

Sizi helal ekmek yemeye davet ediyorum.

Kredi kartına takla attıran, faizle para altın satan bankada faizden para yiyen cümleyi helal ekmek yemeye davet ediyorum, zira Allah (c.c.) her şeyi gören ve bilendir.

Sabah akşam kumarda okeyde kağıt oyuna içip içip sarhoş olup çocuklarını evini ailemi unutan, en önemlisi Allah’ı unutanlar helal ekmek yemeye davet ediyorum.

Allah her şeyi gören ve bilendir Allah’a tevbe edin hiç bir zaman çok geç değildir. 

250 gram et döneri 100 gram satanlar, baklavaya fıstık yerine soya koyanlar, yoğurda kaymak olsun diye sana yağı atanlar, ekmeği küçültüp ucuz satanlar, sizi de helal ekmeğe davet ediyorum, sadece  vatandaşı değil kendinizi de kandırıyorsunuz Allah (c.c.) her şeyi görür ve bilir, unutmayın. 

İş yeri sahipleri, esnaflar, tüccarlar, satıcılar, fabrika sahipleri kaçak işçi çalıştıran işçinin hakkını vermeyen, sigortasını yatırmayan eksik ücret veren kişi ve ya kişiler “ah” alıyorsunuz, kul hakkı yiyorsunuz yapmayın Allah (c.c.) her şeyi bilendir, paranızı çoğaltır yükseltir sonra hepsini alır. 

Sizi de helal ekmek yemeye davet ediyorum.

Ey vatandaş, hemşerim, komşum, kardeşim, arkadaşım, özellikle yardımlarla geçinenler; ne fazla ne eksik türlü bahanelerle aldığınız fazla yardımlar gerçek ihtiyaç sahibine eksik gidiyor, yapmayın, kısmetiniz neyse o, sizi de helal ekmek yemeye davet ediyorum, Allah (c.c.) her şeyi bilen ve görendir.

Bir sınavda olduğunuzu unutmayın, kapanan her kapı yeni bir kapının açılacağına bir işarettir unutmayın, yapmacık, uydurma, yalan-dolanla hakkınızdan fazlasını almayın Allah’tan korkun!!! 

Her gün hastalanıp hastane den ilaç alıp ve bu ilaçları evde tarihi geçene kadar bekleten hastalık hastası insanlar yaptığımız şey hem haram hem günah, insanların hem vaktini hakkını alıyorsunuz hem ilacını yapmayın ne ambulansı ne doktoru oyalamayın…

Hastalığınız belli, ilacınız belli mucize de olmayacağına göre her gün başka bir doktordan medet ummak gerçek hastaların sırasını almak niye? Sizi de helal ekmek yemeye davet ediyorum.

İlaç bedava değil, başkasının ilacını alıyor stokluyor ve başkası ilaç bulamadan belki de ölüyor yapmayın Allah (c.c.) her şeyi görüyor ve biliyor yeri ve zamanı gelince adaletini uyguluyor…

Ey insan oğlu

Ağa da olsam Paşa da olsan, köle de olsan bir gün öleceksin ve hesaba çekileceksin şakası yok.

Gün gelecek yaptıklarınıza pişman olacaksınız

Şuan mezarda yatanların pişman olduğu şeyler için birbirimizi yiyoruz.

Ellerin bile sana şahitlik yapacak, iyilik yaptıysan söylerler kötülük yaptıysan söylerler Allah katında yalan yoktur. 

Ağlamak çare değil, yalvarmak çare değil zira insan dünyada yaşamı ve niyeti, hareketleri, ameli ne ise onu görür.

Ve Allah her şeyi af etse de kul hakkını asla af etmez, hak kulun olduğu için!

Bu yüzden kısmetinizle yetinin, başkasının kısmetine gözünüzü dikmeyin kısaca haram yemeyin.

Allah'ın rahmeti ve bereketi üstünüzde olmasını istiyorsanız 

Haramdan kaçın, boş verin bu kısa hayat bu hırsa değmiyor

Dedim ya dost acı söyler…

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...

2020 Batman Gazetesi Inc. Tüm hakları saklıdır.