ADIM ADIM ZİRVEYE
Yukarı
Advert
ADIM ADIM ZİRVEYE
İbrahim Ergün

ADIM ADIM ZİRVEYE

Bu içerik 654 kez okundu.

2019-2020 Eğitim-Öğretim yılının; Sağlıklı, neşeli, mutlu ve başarı dolu günlerle geçmesini diliyorum. Eğitimde kendime belirlediğim nitelikli eserler üretme ve öğrencilerime iyi bir çözüm arkadaşı olma yolunda hayalimi gerçekleştirmek için çalışmalarıma büyük bir gayretle hiç soluklanmadan devam ediyorum.

Eğitim-öğretimde sürekli bir değişim süreci yaşamaktayız. Müfredatta ve kazanımlardaki değişiklikler, sistemin getirdiği yenilikler, PISA, TIMMS, MEB örnek ve çıkmış soruları dikkate alarak ben ve Kıymetli dostum Ahmet Fazıl KÖSE hocamla birlikte bu sene NEWTON Yayınları’nın ADIM ADIM ZİRVEYE serisinin 6.sınıf etkinlikli kazanım odaklı soru bankasını yazmaya muvaffak oldum.

Eğitim, gerçeklerin öğretilmesi değil; düşünmek için aklın eğitilmesidir. Biz de bu eğitimde kılavuzunuz olmak istedik.

Biz, bu eserde 59 kazanımdan oluşan 6.sınıf Matematik dersi öğretim programını 32 kazanıma düşürerek kazanım odaklı, öğretirken eğlendiren bir modeli temel aldık. Her kazanım 3 testten oluşmakta ve her test 2 sayfadan oluşmaktadır.

Birinci test, yeşil tonda hazırlanmış olup Öğreten Test'tir. Bu testte öğrenci o kazanımla alakalı bilgi ve kavrama basamağına ait sorular çözerek konuyu öğrenecektir. İkinci test, sarı tonda hazırlanmış olup kazanıma ait soruları pekiştireceği Pekiştiren Test'tir. Öğrenci bu testi rahatça geçecektir. Bu testte öğrenci o kazanımla alakalı uygulama basamağına ait sorular çözerek öğrendiklerini pekiştirecektir. Üçüncü test kırmızı tonda hazırlanmış olup Yeni Sistem LGS'ye hazırlık evresi olan testtir. Bu testte öğrenci o kazanımla alakalı analiz – sentez basamağına ait sorular çözerek öğrendiklerini düşünerek yorumlayacaktır. Sınav öncesi durulması gereken son duraktır. Bu testte öğrenci o kazanımla alakalı taksonominin tüm basamaklarını kullanacak ve öğrendiklerini değerlendirecektir.

6 bölümden oluşan kitabımızda her bölüm için etkinlik sayfası ve konu değerlendirme testi bulunmakta­dır. Son olarak da LGS'nin provası olan 6 adet deneme bulunmaktadır. Her şeyin bir arada olduğu; üzerin­de aylarca çalışılan bu kitabı başlangıç, orta ve üst düzey tüm öğrencilere şiddetle tavsiye ederiz.

Bu kitabın yazım sürecinde zaman zaman ihmal ettiğimiz, desteklerini bizden hiçbir zaman esirgemeyen kıymetli eşlerimiz ve çocuklarımız Büşra Ergün, Furkan Ergün, Mümine Köse ve M. Musab Köse'ye teşek­kürü bir borç biliriz.

Ayrıca dizgi ekibimiz Mahmut Çelik - Akide Çelik'e ve tashih sorumlumuz Umut Kalaycı'ya şükranlarımızı sunar

"İnsana ancak kendi çalıştığının karşılığı vardır."

Kitabımızı Batman Mega Kitap kırtasiyeden temin edebilirsiniz.

Bu çalışmamızın bütün öğrencilerimize ve eğitimcilerimize yardımcı olması dileğiyle…

Sende Yorumla...

2020 Batman Gazetesi Inc. Tüm hakları saklıdır.