BİR TOPLUMU ÇÖKERTMEK İSTERSEN
Yukarı
Advert
BİR TOPLUMU ÇÖKERTMEK İSTERSEN
Babnirli Mele Abdullah

BİR TOPLUMU ÇÖKERTMEK İSTERSEN

Bu içerik 231 kez okundu.

Eğer bir toplumu çökertmek istiyorsanız şu yöntemlere başvurun:

1.    Annelik mefhumunu silin, evlat annesiz büyüsün yaşasın ve televizyona, telefona, maça, sokağa, dışa, yabancıya bağlansın, anne şefkatini, terbiyesini unutsun. Evde annelik mefhumu kalmasın, bu menfur etkenler annenin yerine geçsin

2.    Babaları faize, harama, kumara, borca, işsizliğe, din dışına mahkûm edin ki babalık evlatlık sıfırlansın, baba bu badireye düşüp eşini, çocuklarını akrabasını hatta Allah'ını unutsun, bu haram yollara gark olsun, gece geç saatlerde yorgun, bitkin, hüzünlü eve gelsin, sabah böylece dışarıya çıksın.

3.    Meşru evlenmeği zorlaştırın ki gençler meşru evlenmeyi unutup zina, fuhuş, ahlaksız ilişkiye bulaşsın, babası belli olmayan bir nesil türesin.

4.    Din âlimlerini, mürşitleri basitleştirin, toplumun onlara olan inanç ve itimadını sıfırlayın ki toplum din dışı felsefe ve fraksiyonlara müptela olup dinsiz, robot bir şekil haline gelsin.

5.    Gençleri dinin ana temeli olan namazdan uzaklaştırın, kıbleyi, camiyi unutturun, namazı gericilik ile tavsif edin ki genç nesil namazdan utansın, kıblesini, camiini, Allah'ı unutsun, başıboş bir varlık haline gelsin.

6.    Aile mefhumunu unutturun, her fert başıboş, la yüsel duruma düşsün ki kimse kimseyi tanımasın, tanısa da itibar vermesin, sözünü dinlemesin.

7.    (amentü) muhtevasını kalplardan silin, kişi Allah'ı peygamberi, kuranı, haşiri, haşirdeki hesap kitabı cenneti, cehennemi bilmesin, bilse de inanmasın, salt bir cisim ve robot gibi olsun.

8.    Eğer düşmanın istediği bunları topluma yaptırırsan toplumu gafil duruma düşürür, maddi manevi çökerteceksin.

Mevlana der ki: unutma! Kazanmak koca bir ömür ister, kayıp etmeye de anlık gaflet yeter.

Bu gün saydıklarım bizde mevcuttur.

Toplumun şaş yola düşmesi bundandır.

Cepler dolu ise de kalplar bom boştur.

Birlik zedelenmiş toplum tam felçtir.

Babnirli mele

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...

2020 Batman Gazetesi Inc. Tüm hakları saklıdır.