BİRAZ BATMAN’I KONUŞALIM
Yukarı
Advert
BİRAZ BATMAN’I KONUŞALIM
AYTEKİN ALPTEKİN

BİRAZ BATMAN’I KONUŞALIM

Bu içerik 154 kez okundu.

Sevgili dostlar 

Bugünkü köşemde Batman'ın güncelini konuşmak istedim

“Ne var ne yok Batman?” 

Ne var!

Mesela Petrolspor’da bir  haftada iki başkan değişti 

Yurttaş kardeşler “biz aldık” dedi, ardından BATSO’ya devir edildiği açıklandı.

Petrolspor’u birisi resmen elinde oynatıyor, akılmentlik yapan bu zevat kişisel menfaati yüzünden koca spor camiasını yerle bir ediyor. 

Taraftar da oturup seyrediyor! 

Tabi futbolcularda şaşkın, Allah’tan ben o takımda oynamıyorum üç haftada üç teknik adam her gelen yeni bir taktik, zor olurdu gerçekten.

“Ne oluyoruz?” demeye başlamışlardır futbolcular. 

Kafalar karışık kaleyi bulsalar bu hafta iyidir fazlada bir şey beklemeyin..

Birde kitap fuarı vardı valilik yanına konulan büyük bir çadırda bir sürü kitap ve bir sürü yazar sevenleri ile buluştu, kitap fuarına ilgi büyüktü geçen sene de bayağı bir yoğunluk vardı bu iyiye işaret kitap okumak ufkumuzu açar karar alırken daha net olabiliyor insan nu konuda valiliği kutlamak lazım hem caddelerinde yer verdikleri için hem de sayın valimize yani Hulusi Şahin'e kitap fuarına desteği için.

Bir alkışta sayın belediye eş başkanlarına daha önce kayım tarafından proje edilen ve inşaatına başlanan kapalı Alo Tevşo pazarına bütçe ayırıp kaldığı yerden inşaatına devam ettirmeleri bu çok önemli, değerli Batmanlılar zira o proje kaderine terk edilebilirdi,  hem çevre sokaklarında da alt yapısı yenilendi kaldırım ve parke yapıldı alkışlar eş başkanlara.

Bir diğer iş elektriğin yer altına alınması, DEDAŞ ve iletim alanında çaba sarf eden TEİAŞ…

Hem trafolar yenileniyor hem direkler sökülüp yer altına alınıyor, sayaçlar dışarıya alınıyor, sabah akşam hızlı kararlı bir çalışma var, birde aydınlatma direkleri dikiliyor bu da şehrimizin görünümünü değiştiriyor güzelleştiriyor ha her yer kazılıp tekrar kapatılıyor ama olsun o kadar kusur kolay gelsin diyelim.

Belediyeden ekipler de boş durmadı, yeni cadde ve sokakların yanı sıra yeni kavşaklarda yapıyor, eskimiş asfaltları kazıp tekrar asfaltlanarak yenileniyor güzel güzel devam kolay gelsin… 

Otobüsleri de unutmamak gerekir, yeni güzergahlar ara istasyonlar kurarak yakıt gideri azaltıldı, bildiğim kadarı ile yeni alınacak 10 yeni otobüsle de halkın mağduriyeti giderilecek yapılan en son koordinasyon toplantısında belediye başkanının açıklaması bu yöndeydi, bekliyoruz.

Bu arada yeni emniyet müdürünü de görevine başladı. 

Görevine hayırlı olsun diyelim umarım o Batman'ı Batman'da onu anlar huzur içinde bir süre geçirir.

Ayağının tozu ile Petrolspor mallarına gelen emniyet müdürümüz futbol severlerin gönlünü çoktan kapmış gibi gözüküyor, alkışlar yeni emniyet müdürümüze. 

Batman'ın ihtiyacı olan ek sanayini ek sanayisi de bitme aşamasında Hasankeyf kavşağında yer alan ek sanayi dolup taştı şimdi de yeni yapılan ek dükkanlar yeni yıla hazır hale gelecek gibi büyük bölümü tamamlanan ek sanayi alt yapı ve asfalt çalışması da bitince hakkı hizmetine açılacak.

Bir diğer biten hizmet binası da yeni PTT binası hem bankacılık bölümü hem kargo bölümünden oluşan PTT hizmet binası Şafak mahallesinde hizmete önümüzdeki ay başlayacak gibi böylelikle Batman'a yakışır yeni bir proje daha Batman'da hizmete girecek.

Yapımı yıllar alan eski otogar da inşaatına başlanan SGK binası da bu yıl sonu hizmete girmesi planlanıyor, İŞKUR’u da bu binaya geleceğini belirten valilik böylelikle halkın tek bir binada iki hizmeti alacağını belirtiyor iyi olur en azından SGK ve İŞKUR aynı binada hem iletin yürümesi açısından hem zaman bakımından iyi olur hayırlı olsun bize.

Bu arda Beşiri ilçesinde inşaatı devam eden cezaevi kompleksi ve lojmanları bitmek üzere, son rütuşlar yapılıyor böylelikle Batman ve Siirt’teki mahkumlar rahat bir yere alınacak,  zira Batman cezaevi tıklım tıklım değil yatmak ayakta durmak zor gibi ne diyelim Allah kurtarsın.

Gercüş ilçesi de yeni devlet hastanesine kavuştu böylelikle Gercüş çevre köyleri de rahat bir nefes aldı, artık Batman'a gelmek zorunda kalmıyorlar buda büyük bir yatırım aslında Gercüş ve Batman için 

Bu arasa yeni Hasankeyf kuruldu ve son tariki eser de taşınarak kurtarıldı, Ilısu barajında su toplanmaya başlandı ve daha önce boşaltılan bazı köylerde su altında kaldı köprü ve tünellerin inşaatı bitince de eski yol kapanıp trafik yeni yapılan üst yoldan verilecek 

Seneye Hasankeyf’e uzaktan bakacağız.

Bu arada Kozluk ilçesinde keşfedilen tarihi köprü de ödenek çıkarsa restore edilip tekrar imarı sağlanacak ve turizme kavuşturulacak diyelim 

Gültepe’de inşaatı devam eden  Petrol AVM’de çalışmakta hız kesmiyor seneye bitmesi planlanan AVM’e lüks mağazalar lokanta ve kafelerin yanı sıra eğlence ve spor merkezleri olmadı planlanıyor hayırlısı deyip bekleyelim.

Yapımı yılan hikayesine dönen kadın Doğum ve çocuk hastanesi de 

çalışmalara hız verdi, Batman'ın  buraya çok ihtiyacı var.

Esentepe’de de yol başında bir harfiyse çalışması başlatıldı ve durdu herkes gitti vinç kaldı orda öyle duruyor neden orda, halk bilgi istiyor kimseden ses çıkmıyor vinç kimin bilinmiyor yağmur çamur orda bekliyor garibim!

Ramanda bulunan üniversitenin içi de inşaat alanı her yerde yeni bir bina, yollar çamur okullar beşi bir yerde yurtlar okula uzak dağınık bir görüntü var yani içeriye girdiniz aracınız yoksa vay halinize, yön levhaları yok binalar birbirinden uzak ve tenha her yer inşaat ne bu böyle korku tüneli mi?

Bir öğrenci dersten çıktımı yurda nasıl tek başına gidecek çok korkunç çok sayın rektörümüzün bu konuya bir çözüm bulmadı gerekir inşaatların toparlanması şart güvenliğinde artırılmadı şart ulaşımında yoksa oradan mühendis mimar çıkmaz koşucu sepetçi öğrenciler çıkar! 

Benden söylemesi…

Ah çok yazık kalemimin mürekkebi bitti buraya kadarmış  noktayı koyalım artık 

Selam ve sevgilerimle ..

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...

2020 Batman Gazetesi Inc. Tüm hakları saklıdır.