İKİNCİ YETMEZ ÜÇÜNCÜ HASTANE ŞART!
Yukarı
İKİNCİ YETMEZ ÜÇÜNCÜ HASTANE ŞART!
Abdurrahman EKiNCi

İKİNCİ YETMEZ ÜÇÜNCÜ HASTANE ŞART!

Bu içerik 457 kez okundu.

Batman bölge hastanesinin; batman halkı ve çevre il ve ilçelerinden gelen hastalar için yetersiz olduğu apaçık ortadır.artık bunu görmeyen,duymayan söylemeyen yok,hastanede temizlik görevlileri yetersiz,doktorlar hasta çokluğundan şikayetçi,hastalar gerekli ilgiyi alamadıklarından dertli yani anlayacağınız o hastane kapısından içeri giren hasta olmayan insanda hasta olup çıkıyor.peki bu sorunlar bu kadar açık ve net bir şekilde ortadayken bunları görmeyen kim? Tabii ki idareciler,ey! bu memleketin sorunlarını,eksikliklerini gidermek için sorumluluk alan milletvekilleri,il başkanları ve sağlık il müdürü:ne zaman ikinci ve hatta üçüncü bir hastane ihtiyacının farkına varacaksınız.

Peygamberimiz(s.a.v) şöyle buyurmaktadır:’’şüphesiz Allah’u Teala,idare mevkiinde bulunan herkesten hesap soracaktır.idaresi altındakilerin haklarını gözetip gözetmediğini,yoksa zayi mi ettiğini muhasebe edecektir.hatta kişiyi,ev halkı hakkında muhasebe ve gerekirse muaheze edecektir.’’camiu’s –sağir.c.1,hds:456

Değerli yöneticiler:Belki hasta olarak bölge hastanesine yolunuz düşmüyor,ama en azından bir hasta yakını olarak gidip bu hastaneyi yakından görün.günde kaç hasta geliyor,kaçı memnun kaçı şikayetçi,personel ve doktorların gelen hastalara karşı takındıkları tavır nasıl? Doktor ve personel eksikliği mi var? Bunları yerinde tespit edip sağlık bakanlığını bu konuda sık,sık istediğinizi elde edinceye kadar rahatsız etmenizle ,ikinci ve üçüncü hastanenin yolunun açılmasına sebep olursunuz.bürokratik işler böyle yürür devamlı sıkıştırmakla olur.yoksa ağlamayan bebeğe hayatta meme vermezler.en az 15 günde bir sağlık bakanlığını arayıp bu talebinizi dile getirmeniz gerekir.aksi halde ikinci bir hastaneyi hepimiz rüyamızda görürüz.

Peygamberimiz(s.av.) başka bir hadisinde şöyle buyurmaktadır:’’yağmurun çoğalıp bitkinin az olması,kuran okuyanların çok fakihlerin az olması,idareciler çok,güvenilir olanlarının ise az olması kıyametin yaklaştığının delillerindendir.’’camiu’s-sağir:8234

Buradan sağlık bakanı sayın Fahrettin koca beye sesleniyorum:’’güneydoğunun parlayan yıldızı,büyük şehir olmaya aday olan şehrinizi gözden geçirip,ikinci ve hatta üçüncü bir hastane ihtiyacımızı karşılamanızın sözünü tüm batmanlılar olarak bekliyoruz.Allah’a emanet olun.

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...

2020 Batman Gazetesi Inc. Tüm hakları saklıdır.