CİHAD…
Yukarı
CİHAD…
Babnirli Mele Abdullah

CİHAD…

Bu içerik 101 kez okundu.

Ebu Davud’un rivayet ettiği Peygamberin mucizeli bu mesajını (hadis) her zaman yazarım:

Evet, Peygamber (sav) Allahtan ilham almakla günümüze bakarak der ki:

“يُوشِكُ الْأُمَمُ أَنْ تَدَاعَى عَلَيْكُمْ كَمَا تَدَاعَى الْأَكَلَةُ إِلَى قَصْعَتِهَا فَقَالَ قَائِلٌ وَمِنْ قِلَّةٍ نَحْنُ يَوْمَئِذٍ قَالَ بَلْ أَنْتُمْ يَوْمَئِذٍ كَثِيرٌ وَلَكِنَّكُمْ غُثَاءٌ كَغُثَاءِ السَّيْلِ وَلَيَنْزَعَنَّ اللَّهُ مِنْ صُدُورِ عَدُوِّكُمْ الْمَهَابَةَ مِنْكُمْ وَلَيَقْذِفَنَّ اللَّهُ فِي قُلُوبِكُمْ الْوَهْنَ فَقَالَ قَائِلٌ يَا رَسُولَ اللَّهِ وَمَا الْوَهْنُ قَالَ حُبُّ الدُّنْيَا  وَكَرَاهِيَةُ الْمَوْتِ  سنن ابی داود…”

Yani doymayan obur insanlar yemek çanağı etrafında toplanıp yemeğe hücum ettikleri gibi Müslüman olmayan milletler de sizin üzerinize hücum edecekler. Bir sahabe, ya Resulallah, biz Müslümanlar o zaman az olduğumuz için mi bize hücum edecekler? diye sorar.  Resul (asv) “hayır siz çok olacaksınız ama suyun üzerindeki köpük gibi tesirsiz, değersiz, zevale mahkûm olacaksınız. O zaman Allah sizin mehabetinizi düşmanın kalbinden çıkaracak, düşman sizden ürkmeyecek, hesabınızı yapmayacak ve sizin kalplarınıza da VEHN koyacak. Sahabe soruyor: VEHN nedir ya resulallah? Resul cevap veriyor, VEHN madde düşkünlüğü ve ölümden cihattan korkmaktır. Siz O zaman mala,  makama,  paraya, petrole esir olacaksınız, kendi huzurunuzu, koltuğunuzu düşüneceksiniz, düşman da bundan istifade ederek sizi istila edecektir.

Şimdi soruyorum; Resulullahın bu mucizeli mesajı şimdiki Müslümanlara şamil mi? evet şamil hem de tam cami ve manidir. Bu gün Müslüman liderlerin çoğu bu tarifin altındadır. Zira makama, paraya, zevke esir olmuş, cihattan korkar hale gelmiş, düşmanın korkusundan kaçacak yer aramakta, makam ve maddiyatını kayıp etmemek için düşmanın her emrini, teklifini kabul etmeye mahkûm olmuştur. Onun için düşman bütün İslam ülkelerini fitne haline getirmiş,  yeraltı ve yer üstü hazinelerine göz dikmiş, el koymuş, sözün kısası binlerce kilo metreden gelip içimize yerleşmiş, tabir caiz ise yatağımızın içine girmiş, her yere hâkimiyetini kurmuş, hangi taşı kaldırsan onun bir ayağını altında görünür olmuş. Açık ifadeyle bütün İslam ülkeleri istila etmiştir.

Metodu birdir, O da şu:

Her ülkenin bir kısım insanlarını kendine bağlıyor, onlara imkân sağlıyor, silahlandırıyor, bağladığı bu kesimle bağlı olmayanı dövüştürüyor ve bizi birbirimize düşman haline getiriyor. Ve kendisine muhalif olanın namını terörist koyuyor yandaşına da mücahit diyor. Bu kadar basittir.

Müslüman, Allah(cc) kuranda sana müjde vererek diyor ki: كتب اللڒ لاغلبن انا و رسلی ان اللڒ قوی عزیز:( yani Allah bizlere cesaret vererek der ki:  ben ve peygamberlerim ve de peygamberlere tabi olanlar galip çıkarız. Yeter ki siz Müslümanlar bana uyun ve birleşin, cesaretlenin.) Babnirli Mele

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...

2020 Batman Gazetesi Inc. Tüm hakları saklıdır.