Eş Başkanlar uyardı “Yanlarına kar kalmayacak”
Yukarı
Advert

Eş Başkanlar uyardı “Yanlarına kar kalmayacak”

Belediye Eş Başkanları Dr. Mehmet Demir ve Songül Korkmaz, vatandaşların cezai işlemler ve yıkımlarla karşı karşıya kalmamaları için kaçak ve ruhsatsız yapı yapmamaları konusunda uyarıda bulundu.

Eş Başkanlar uyardı “Yanlarına kar kalmayacak”
Bu içerik 2181 kez okundu.

Kentin temel sorunlarından birinin de ruhsatsız ve kaçak yapılar sonucu ortaya çıkan çarpık yapılaşma olduğunu belirten Eş Başkanlar buna izin vermelerinin mümkün olmadığını söylediler. Bütün uyarılara rağmen vatandaşların ve bazı müteahhitlerin eski alışkanlıklarından vazgeçme niyetinde olmadıklarını gözlemlediklerini belirten Eş Başkanlar: “Yanlış yapanların yanlışları yanlarına kar kalmaz” uyarısında bulundu.

“BELEDİYEYE DANIŞIN”

Ruhsatsız ve kaçak yapıların cezasız kalmayacağının bilinmesi gerektiğini belirten Belediye yetkilileri yaptıkları uyarılarla vatandaşların cezai müeyyidelerle karşı karşıya kalmamalarını sağlamaya çalıştıklarını belirterek; İnşaat çalışmasına başlamadan evvel mülk sahipleri, kooperatif ortakları veya yapı  sahiplerinin müteahhitlerden yapı ruhsatı istemeleri veya belediyeye başvurarak bilgi almalarını isteyen Eş Başkanlar bu çalışma ile zor durumda kalmaktan kurtulacaklarını ve kentin düzenli gelişimine katkı sunacaklarını belirttiler. (Bülten Haberi)

Etiketler:
Sende Yorumla...

2020 Batman Gazetesi Inc. Tüm hakları saklıdır.